بولتون حمایت از بایدن را تکذیب کرد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، سخنگوی مشاور پیشین امنیت ملی آمریکا ضمن تکذیب خبر حمایت وی از نامزد حزب رقیب در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر سال جاری، گفت او نه به ترامپ و نه به بایدن، رأی نمی دهد.

بولتون حمایت از بایدن را تکذیب کرد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک به نقل از خبرگزاری فارس، جان بولتون مشاور پیشین امنیت ملی کاخ سفید حمایت از جو بایدن نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را تکذیب کرد.

به نوشته وبگاه هیل، سارا تینزلی سخنگوی بولتون با صدور بیانیه ای گفت: این اظهارات نادرست است. آقای سفیر (بولتون) هرگز نگفت که در حال تدارک برای رأی دادن به بایدن است.

تینزلی در ادامه شرح داد: او به طور مداوم طی روزهای اخیر گفته که به یک جمهوری خواه محافظه کار رأی خواهد داد. بگذارید تمام شک ها را رفع کنم، او نه به ترامپ رأی می دهد، نه به بایدن.

این در حالی است که روزنامه تلگراف پیشتر به نقل از بولتون مدعی شده بود: به عنوان کسی که پشت صحنه ریاست جمهوری ترامپ را دیده است مجبور است از رقیب ترامپ یعنی بایدن حمایت کند. (جزئیات بیشتر)

کتاب خاطرات بولتون قرار است 23 ژوئن، سه روز دیگر منتشر گردد. کتابی که کاخ سفید را به تقلا برای ممانعت از انتشارش واداشته و می تواند برای دولت ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری این کشور در ماه نوامبر (حدود پنج ماه دیگر) گران تمام گردد.

کاخ سفید با مطرح کردن شکواییه ای علیه بولتون با این ادعا که کتاب مذکور حاوی اطلاعات محرمانه است و برای امنیت ملی آمریکا خطر به شمار می آید، می کوشد مانع انتشار افشاگری های بولتون گردد، تلاشی که تا به امروز بی نتیجه بوده و با توجه به نزدیک بودن زمان انتشار کتاب، به نظر می رسد دیگر کارساز نباشد.

با نزدیک شدن زمان انتشار کتاب و حضور بولتون در رسانه های مختلف برای تبلیغ کتابش، درگیری لفظی میان ترامپ و این مقام سابق دولت وی بالا گرفته است. رئیس جمهور آمریکا پیش از طرح این شکوائیه، گفته بود بولتون با انتشار کتابش ممکن است که قوانین آمریکا را نقض کند.

ترامپ که از زمان برکناری بولتون همیشه از وی انتقاد نموده است اخیرا در یک پیغام توئیتری در واکنش به کتاب که قرار است به زودی منتشر گردد نوشت: من پایان با استیو اشمیت مشاور سیاسی مغلوب شده، اتفاق نظر پیدا کردم که وی جان بولتون دیوانه را مردی نفرت انگیر دانسته که در انجام وظیفه اش در حمایت از آمریکا مغلوب شد و تاکید نموده که هرگز به وی نباید اجازه داده گردد تا دوباره در دولت فعالیت کند.

منبع: جام جم آنلاین

به "بولتون حمایت از بایدن را تکذیب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون حمایت از بایدن را تکذیب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید