خبرنگاران استقرار 45 هزار کندوی عسل در مناطق ییلاقی شاهین دژ

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، مهاباد- خبرنگاران- مدیر جهادکشاورزی شاهین دژ گفت: 45 هزار کندو همزمان با شروع فصل فراوری عسل در مناطق ییلاقی این شهرستان مستقر شد.

خبرنگاران استقرار 45 هزار کندوی عسل در مناطق ییلاقی شاهین دژ

سعید خدایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ آوای چکاوک گفت: مناطق ییلاقی و ارتفاعات شاهین دژ به سبب پوشش گیاهی و مرتعی و رویش انواع گیاهان دارای استعداد مناسبی برای فراوری عسل طبیعی است.

وی اضافه کرد: طبق سرشماری های صورت گرفته در امسال از مجموع کندوهای این شهرستان در حال حاضر 40 هزار کندو مدرن و مابقی بومی یا سنتی است.

مدیر جهادکشاورزی شاهین دژ گفت: سال گذشته 720 تُن عسل از زنبورستان های این شهرستان برداشت شده بود که امسال پیش بینی می گردد این مقدار به 750 تن برسد.

خدایی با اشاره به خارج سازی پرورش زنبور عسل از فرآیند تک محصولی گفت: امسال علاوه بر برداشت عسل، فرآورده های جانبی آن از جمله ژل رویال، گرده و زهر زنبور عسل نیز در برنامه زنبورداران قرار داشت.

وی گفت: هم اکنون 40 زنبوردار در شاهین دژ فعال هستند و صنعت زنبورداری در این شهرستان برای بیش از هزار و 700 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم فرصت اشتغال فراهم نموده است.

شاهین دژ یکی از مراکز مهم فراوری عسل مرغوب و باکیفیت در آذربایجان غربی به شمار می رود.

این شهرستان در مجموع دارای 85 هزار هکتار زمین زراعی و باغی است که از این مقدار 65 هزار هکتار به صورت دیم و مابقی هم به صورت آبی کشت می گردد.

این شهرستان در جنوب آذربایجان غربی و 205 کیلومتری مرکز استان واقع شده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران استقرار 45 هزار کندوی عسل در مناطق ییلاقی شاهین دژ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران استقرار 45 هزار کندوی عسل در مناطق ییلاقی شاهین دژ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید