ورود اولین محموله دارویی پس از بازگشایی مرز بازرگان به کشور

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، مدیرکل گمرک بازرگان گفت: با از سرگیری فعالیت مرز بازرگان، اولین محموله دارویی از کشور فرانسه به وزن بیش از هفت تن وارد کشور شد.

ورود اولین محموله دارویی پس از بازگشایی مرز بازرگان به کشور

صادق نامدار روز آدینه در گفت و گو با ایرنا گفت: این محموله شامل آنتی سرم خونی به وزن هفت هزار و 300 کیلوگرم وارد کشور شده است.

وی با بیان اینکه ارزش این محموله دارویی 618 هزار و 981 یورو است، ادامه داد: این محموله که از مبدا فرانسه بارگیری شده بود، پس از انجام تشریفات گمرکی راهی گمرک پیغام تهران شد.

وی اضافه نمود: پیش از این 19 محموله دارویی به علت بسته شدن مرز به وسیله بازارچه ساری سو در نزدیکی مرز بازرگان وارد کشور شده بود.

وی افزود: مرز بازرگان روز گذشته با حضور مدیرکل گمرک گوربولاغ ترکیه و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، نماینده مردم ماکو، چالدران، شوط و پلدشت در خانه ملت بازگشایی و فعالیت خود را برای تجارت کالا به صورت 24 ساعته شروع کرد.

گمرک بازرگان و شهرستان ماکو در مجاورت مرز ایران با کشورهای ترکیه و جمهوری آذربایجان قرار گرفته است؛ مرزهای جمهوری اسلامی در این منطقه و با این کشورها به ترتیب 130 و 140 کیلومتر است.

این گمرک در سال 1305 شمسی تاسیس شد و تنها مرز بین المللی بین 2 کشور ایران و ترکیه به شمار می رود که به صورت 24 ساعته در حال فعالیت است.

ایران سه مرز رسمی با ترکیه دارد که همه آنها شامل بازرگان ماکو، سرو ارومیه و رازی خوی در آذربایجان غربی قرار گرفته است؛ سرو نیز پس از شیوع بیماری کرونا به طور کامل بسته شده ولی تردد محدود ریلی از مرز رازی در این مدت بین 2 کشور ایران و ترکیه انجام شده است.

منبع: فرارو

به "ورود اولین محموله دارویی پس از بازگشایی مرز بازرگان به کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود اولین محموله دارویی پس از بازگشایی مرز بازرگان به کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید