افزایش فروش ساعت های هوشمند؛ اپل واچ همچنان در صدر

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، طبق جدیدترین گزارش شرکت تحقیقاتی Strategy Analytics، علی رغم تأثیر گسترده بیماری کووید 19، آمار فروش ساعت های هوشمند طی سه ماه نخست سال جاری میلادی افزایش پیدا کرده است که بخش زیادی از آن ها از طریق فروشگاه های آنلاین به فروش رسیده اند. طی این مدت، 13.7 میلیون ساعت هوشمند روانه بازار شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 20 درصدی این آمار هستیم. اپل واچ با داشتن 55 درصد از سهم بازار جهانی همچنان در صدر واقع شده است و شرکت های سامسونگ و گارمین در رتبه دوم و سوم قرار گرفته اند.

افزایش فروش ساعت های هوشمند؛ اپل واچ همچنان در صدر

در بخشی از این گزارش آمده که ساعت های هوشمند از طریق فروشگاه های اینترنتی فروش قابل توجهی دارند و تعداد زیادی از کاربران در دوران بحران کرونا، از این گجت ها برای بررسی سلامتی خود استفاده می کنند. در سه ماهه نخست 2020، اپل پیروز شده 7.6 میلیون اپل واچ به فروش برساند که نشان دهنده افزایش 23 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. همچنین سهم بازار این گجت هم از 54 درصد به 55 درصد رسیده.

سامسونگ در این مدت با اندکی افزایش نسبت به سال قبلی، 1.9 میلیون ساعت هوشمند عرضه کرده ولی سهم بازار این گجت ها از 15 به 14 درصد رسیده است. بر اساس این گزارش، کاهش رشد فروش ساعت های هوشمند سامسونگ تا حدی به تعطیلی های گسترده کره جنوبی به دلیل بحران کرونا و ظهور رقبای قدری مانند گارمین برمی گردد.

کمپانی گارمین برای نخستین بار طی دو سال گذشته پیروز شده مقام سوم را به دست آورد و طی سه ماهه نخست سال جاری 1.1 میلیون ساعت هوشمند به فروش رسانده که به معنای افزایش 38 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته است. ساعت های هوشمند این شرکت پیروز شده اند سهم بازار جهانی خود را از 7 درصد به 8 درصد برسانند.

به نظر تحلیلگران شرکت Strategy Analytics، در سه ماهه دوم سال جاری باید انتظار کاهش سرعت فروش ساعت های هوشمند را داشته باشیم ولی در نیمه دوم 2020، با باز شدن تمام فروشگاه ها و البته تمایل برخی از کاربران برای خرید این گجت ها به منظور بررسی شرایط سلامتی خود، این آمار بار دیگر افزایش پیدا می کند.

منبع: Tech Crunch

منبع: دیجیکالا مگ

به "افزایش فروش ساعت های هوشمند؛ اپل واچ همچنان در صدر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش فروش ساعت های هوشمند؛ اپل واچ همچنان در صدر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید