خبرنگاران 70 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بروجن به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، شهرکرد -خبرنگاران- رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: 2 میلیارد و 830 میلیون ریال یارانه بلاعوض برای مجهز کردن 70 هکتار از اراضی شهرستان بروجن به سیستم های نوین آبیاری پرداخت شده است.

خبرنگاران 70 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بروجن به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد

ذبیح الله غریب روز پنجشنبه در آیین بهره برداری از طرح های کشاورزی شهرستان بروجن به مناسبت هفته جهادکشاورزی گفت: این میزان سطح در قالب 2 پروژه 40 و 30 هکتاری در گندمان به سیستم های نوین آبیاری مجهز شده است.

وی، میزان یارانه بلاعوض اختصاص یافته به پروژه 40 هکتاری را یک میلیارد و 700 میلیون ریال مطرح نمود و اضافه نمود: میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی برای این پروژه 10 میلیارد ریال است که علاوه بر بهره مندی 64 خانوار برای 30 نفر نیز اشتغال ایجاد نموده است.

رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه مجموع سرمایه گذاری بخش خصوصی و یارانه بلاعوض اختصاص یافته به طرح 30 هکتاری 9 میلیارد و 130 میلیون ریال بوده است، خاطر نشان کرد: این طرح 48 خانوار را بهره مند و برای 20 نفر اشتغال ایجاد نموده است.

غریب، مجموع یارانه پرداختی به شهرستان بروجن برای تجهیز 650 هکتار از اراضی به آبیاری تحت فشار را در سال های 97 و 98 به مبلغ 90 میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: تعداد طرح های آبیاری تحت فشار شهرستان بروجن در سال 98 نیز 12 طرح در 428 هکتار و با پیش بینی 60 میلیارد ریال اعتبار بلاعوض بود.

هم اکنون حدود 66 هزار بهره بردار چهارمحال و بختیاری در بخش کشاورزی و دامپروری فعالیت می نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 70 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بروجن به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 70 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان بروجن به سیستم های نوین آبیاری مجهز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید