پست های جنجالی ستاد تبلیغاتی ترامپ از پلتفرم فیس بوک حذف شد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، پست ها و تبلیغات ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آامریکا به دلیل استفاده از نمادی مشابه نماد نازی ها، از پلتفرم فیس بوک حذف شد.

پست های جنجالی ستاد تبلیغاتی ترامپ از پلتفرم فیس بوک حذف شد

به گزارش ورایتی، در این تبلیغات جنجالی از معترضان به نژادپرستی در آمریکا به عنوان اراذل و اوباش خطرناک گروه های چپ افراطی یاد شده بود که در خیابان ها به راه افتاده و هرج و مرج و بی نظمی مطلق ایجاد نموده اند.

در این پست ها همچنین یک مثلث وارونه به چشم می خورد که به گفته گروه های ضدنفرت، شباهت فوق العاده ای به نمادی دارد که نازی ها در جنگ جهانی دوم برای شناسایی زندانیان در اردوگاه های کار اجباری استفاده می کردند.

بر طبق آماری که گروه دیده بان ترقی خواه میدیا مترز (Media Matters) در حساب توییتری خود منتشر نموده، کارزار انتخاباتی ترامپ تا به امروز 88 تبلیغ حاوی علامت مثلث وارونه قرمز رنگ را منتشر نموده که به گفته این گروه، یادآور یکی از نمادهای ننگین نازیسم است.

یکی از سخنگویان شرکت فیس بوک در این باره می گوید: ما این پست ها و تبلیغات را به دلیل نقض سیاست پلتفرم خود در قبال نفرت پراکنی سازمان یافته حذف کردیم. سیاست ما بر منع استفاده از نماد یک گروه نفرت (hate group) برای اشاره به زندانیان سیاسی است آن هم بدون اینکه این نماد را محکوم نموده و یا درباره آن توضیحی ارائه داده گردد.

در این تبلیغات انتخاباتی، همچنین از هواداران ترامپ خواسته شده بود تا در کنار او ایستاده و گروه ضد فاشیسم انتیفا (ANTIFA) را سازمان تروریستی بنامند.

همزمان با آنکه اعتراضات به قتل جورج فلوید به دست پلیس آمریکا به خشونت کشیده شد، ترامپ جنبش غیرمتمرکز ضد فاشیستی آنتیفا را یک سازمان تروریستی نامید.

پیش تر در جریان اعتراضات نژادپرستانه در شهر شارلوتزویل ایالت ویرجینیا، حامیان جریان فزونی طلبی سیدپوستان با امضای توماری از ترامپ خواسته بودند این سازمان را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهد.

در سه هفته گذشته، فیس بوک به دلیل اتخاذ سیاستی منفعلانه در قبال اظهارات تحریک آمیزی که ترامپ در روز 29 مه (9 خرداد 99) درباره معترضان مینیاپولیس در فیس بوک و اینستاگرام منتشر کرد، در مظان نقدها بوده است.

مارک زاکربرگ بنیانگذار این پلتفرم اجتماعی ابتدا گفت که اظهارات ترامپ با سیاست های فیس بوک منافاتی ندارد اما یک هفته بعد با شدت دریافت موج نقدها، از موضع خود عقب نشینی و بیان کرد فیس بوک سیاست های خود را مورد بازبینی قرار می دهد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "پست های جنجالی ستاد تبلیغاتی ترامپ از پلتفرم فیس بوک حذف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پست های جنجالی ستاد تبلیغاتی ترامپ از پلتفرم فیس بوک حذف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید