آخرین آمار کرونا در کشور؛ خراسان شمالی در مرز هشدار

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تا به امروز 114 هزار و 533 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 71 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 6 هزار و 854 نفر رسید.

آخرین آمار کرونا در کشور؛ خراسان شمالی در مرز هشدار

کیانوش جهانپور روز پنجشنبه درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان نمود: از دیروز تا امروز 25 اردیبهشت 1399 و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی هزار و 808 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در کشور شناسایی شد و مجموع بیماران کووید19 در کشور به 114 هزار و 533 نفر رسید.

وی ادامه داد: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 71 بیمار کووید19 جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به 6 هزار و 854 نفر رسید.

جهانپور گفت: خوشبختانه تا به امروز 90 هزار و 539 نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده اند. همچنین 2 هزار و 758 نفر از بیماران مبتلا به کووید19 در شرایط شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

وی اظهار کرد: تا به امروز 643 هزار و 772 آزمایش تشخیص کووید19 در کشور انجام شده است.

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت اضافه کرد: با توجه به بیماریابی گسترده که در کشور انجام می شود با شرایط مشابه روزهای گذشته، به جز استان خوزستان روبرو هستیم. استان خراسان شمالی هم ممکن است در شرایط هشدار باشد. آنچه امروز در آمارها وجود داشت و اگر این فرایند ادامه پیدا کند، خراسان شمالی هم ممکن است به شرایط خوزستان دچار شود. محدودیت هایی در خوزستان ایجاد شده و در روزهای آینده نتیجه آن را می بینیم. امیدواریم مردم در استان خوزستان، نکات بهداشتی و فاصله گذاری ها و محدودیت ها را رعایت کنند تا راستا برای کاهش موارد ابتلای جدید هموارتر شود.

وی ادامه داد: امیدواریم استان خراسان شمالی هم هشدارها را جدی بگیرد و در روزهای آینده اخبار بهتری از این استان داشته باشیم.

جهانپور گفت: بیش از چهار پنجم مبتلایان به ویروس کرونا در کشور ما بهبود یافته اند که عدد قابل توجهی است. اگر ثبات یا نزول تدریجی در برخی استان ها را اعلام می کنیم به معنی عادی شدن شرایط نیست. حفظ این شرایط و ارتقای آن به رعایت نکات بهداشت عمومی و فردی و فاصله گذاری ها و پروتکل ها نیاز دارد.

منبع: فرارو

به "آخرین آمار کرونا در کشور؛ خراسان شمالی در مرز هشدار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار کرونا در کشور؛ خراسان شمالی در مرز هشدار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید