ایران خودرو فراوری 40 قطعه با فناوری پیشرفته را به صنعتگران داخلی سپرد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، قراردادی به ارزش بیش از شش هزار میلیارد ریال برای فراوری قطعات پیشرفته محصولات ایران خودرو توسط سازندگان داخلی، با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در ساختمان وزارت صمت امضا شد.

ایران خودرو فراوری 40 قطعه با فناوری پیشرفته را به صنعتگران داخلی سپرد

به گزارش ایکوپرس، امروز چهارشنبه قراردادی در قالب 24 پروژه عملیاتی برای فراوری 40 قطعه از قطعات اصلی مورد احتیاج محصولات فراوری گروه صنعتی ایران خودرو، میان ساپکو و 20 قطعه ساز توانمند داخلی به امضا رسید.

با امضای این قرارداد، گام مهم دیگری در جهت خودکفایی در فراوری خودروی کشور برداشته شد که حکایت از اعتماد به صنعتگران داخلی برای برطرف موانع فراوری در شرایط حساس کنونی دارد.

شرکت ساپکو، طبق این قرارداد و در راستای اجرای طرح جهاد خودکفایی قطعات پیشرفته خودرو، داخلی سازی 40 قطعه به ارزش 608 میلیارد تومان را در دستور کار خود قرار داد تا با اجرای آن سالانه 40 میلیون یورو صرفه جویی ارزی نصیب صنعت و اقتصاد کشور گردد.

پیش از این ایران خودرو در میز های اول تا سوم ساخت داخل وزات صمت، در قالب 45 پروژه برنامه عملیاتی بومی سازی 85 قطعه از قطعات با فناوری بالا را در دستور کار خود قرار داده بود. تا به امروز از این تعداد، 24 پروژه قطعات باکاهش ارزبری 36 میلیون یورویی تحقق یافته است.

سرمایه گذاری از ملزومات تحقق اهداف این پروژه ها است و آن چه حاصل می گردد، کاهش ارزبری و وابستگی و کسب دانش فنی بالا خواهد بود.

منبع: فرارو

به "ایران خودرو فراوری 40 قطعه با فناوری پیشرفته را به صنعتگران داخلی سپرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران خودرو فراوری 40 قطعه با فناوری پیشرفته را به صنعتگران داخلی سپرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید