خبرنگاران 483 میلیون دلار هزینه حضور گارد ملی در پایتخت آمریکا

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی پنتاگون هزینه ماموریت گارد ملی آمریکا برای یاری به تأمین امنیت کنگره تا 12 مارس را 483 میلیون دلار تخمین زد و گفت درباره تمدید این ماموریت هنوز تصمیم گیری نشده است.

خبرنگاران 483 میلیون دلار هزینه حضور گارد ملی در پایتخت آمریکا

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، جان کربی روز آدینه در نشست خبری روزانه خود افزود: درخواست برای تمدید ماموریت این نیروها رسیده اما هنوز درباره آن تصمیم گرفته نشده است.

تهدید ناشی از افراط گرایی خشن و تروریسم داخلی، گارد ملی آمریکا را به پایتخت این کشور کشاند که در 17 دی ماه شاهد یورش هواداران ترامپ به کنگره بودند.

تحقیق درباره عین الاسد ادامه دارد

سخنگوی کاخ سفید درباره آخرین اطلاعات از حمله اخیر به پایگاه هوایی عین الاسد عراق که محل حضور نیروهای آمریکایی و ائتلاف است، گفت: شرکای عالی رتبه ما در حال تحقیق در زمینه حمله به عین الاسد هستند و می خواهیم آنها کارشان را انجام دهند.

کربی افزود: اگر مقامات دست اندرکار در امنیت ملی به این نتیجه برسند که پاسخ نظامی ضروری است، همچون گذشته، متناسب به زمان و شیوه ای که انتخاب می کنیم، پاسخ داده خواهد شد. هنوز به این مرحله نرسیده ایم و نمی خواهم از فرایند آن جلو بیفتم.

وی ادامه داد: اطلاعات جدیدی درباره ارزیابی های صورت گرفته در اینکه چه کسی مسئول است، در اختیار ندارم اما آمریکا در جوابگو کردن کسانی که به افرادش حمله نمایند، ترسی به خود راه نمی دهد.

سخنگوی پنتاگون افزود: رئیس جمهوری اختیار قانونی دارد که اقدامات دفاعی را بر اساس ماده 2 قانون اساسی و ماده 51 منشور ملل متحد اتخاذ کند.

کربی از اظهارات گذشته خود که حمله به پایگاه های نظامی آمریکا در عراق را به شبه نظامیان مورد حمایت شیعه نسبت می داد، عقب نشینی کرد و گفت: متأسفم که اشتباه کردم و زبانم پیچید. ما از آنها به عنوان شبه نظامیان مورد حمایت ایران یاد می کنیم و تغییری نکرده است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران 483 میلیون دلار هزینه حضور گارد ملی در پایتخت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 483 میلیون دلار هزینه حضور گارد ملی در پایتخت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید