خوردن قهوه با معده خالی چه تبعاتی دارد؟

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، روزیاتو/ گروهی از محققان دانشگاه نوادا-رنوی آمریکا کشف کردند از دانه های قهوه می توان به عنوان زیست دیزل استفاده کرد، و به احتمال زیاد در آینده نزدیک دود ماشین هایمان بویی شبیه به یک فنجان کاپوچینوی تازه دم کشیده خواهد داشت. اما آن اولین فنجان قهوه ای که صبح ها می نوشیم و موتورمان را با آن راه می اندازیم شاید روش خوبی برای آغاز روز نباشد. در حقیقت، پزشکان معتقدند بهترین زمان برای نوشیدن قهوه اواسط یا اواخر صبح، در فاصله 9:30 تا 11:30 صبح است.

خوردن قهوه با معده خالی چه تبعاتی دارد؟

در ادامه می خواهیم ببینیم خوردن قهوه با معده خالی چه آثاری بر بدن دارد.

1- ممکن است بیشتر احساس خواب آلودگی کنید

برای بیشتر ما قهوه نوشیدنی ای است که با ان خواب را از سر خود می پرانیم اما نوشیدن آن بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب ممکن است اثر معکوس داشته باشد. کافئین میزان هورمون اضطراب در بدن را دو برابر می نماید و ممکن است به بروز مسائلی در خواب منجر گردد، امری که باعث ایجاد حس خستگی می گردد. اگر روز خود را با یک فنجان کاپوچینو همراه با شکر آغاز کنید، ممکن است بعد از مدت کوتاهی دوباره احساس خواب آلودگی کنید. علت این مسأله آن است که بدن ما برای متعادل کردن قندی که دریافت نموده آغاز به فراوری انسولین می نماید، امری که باعث افت میزان قند خون و درنتیجه کمبود انرژی و اضطراب می گردد.

2- ممکن است بدنتان با سرعت بیشتری مواد معدنی اساسی خود را از دست دهد

اگر هر روزتان را با نوشیدن یک فنجان قهوه آغاز می کنید باید بدانید که این کار می تواند باید از دست رفتن بسیاری از ویتامین ها و مواد معدنی اساسی بدن تان گردد. این مسأله می تواند مانع از جذب آهن، منیزیم و ویتامین های ب گردد که برای دستگاه عصبی ما ضروری هستند. مصرف بیش از اندازه کافئین می تواند کلسیم استخوان های ما را هم از بین ببرد، امری که باعث ضعیف و شنماینده شدن آن ها می گردد.

3- ممکن است معده تان را به هم بریزد

نوشیدنی محبوب تان گرچه به بیدار شدن شما یاری می نماید اما ممکن است میل به دستشویی رفتن را هم در شما بیشتر کند. در حقیقت حتی بعضی کارشناسان نوشیدن قهوه را به عنوان راهی برای آماده شدن برای بعضی معاینات پزشکی توصیه می نمایند. قهوه دستگاه عصبی ما را فعال می نماید، امری که بر روی روده های اثر می گذارد و ممکن است باعث اسهال گردد. بسیاری از افراد هم مایلند به قهوه صبحگاهی خود شیر یا خامه اضافه نمایند و از آنجایی که هضم لاکتوز برای اغلب ما سخت است، این مسأله ممکن است باعث ناراحتی معده هم گردد.

4- ممکن است باعث افزایش وزن گردد

قهوه تلخ گرچه ممکن است به سوزاندن چربی ها یاری کند اما می تواند الگوهای خواب شما را هم برهم بزند. وقتی به اندازه کافی نخوابید، بیشتر احساس گرسنگی و بیشتر هوس تنقلات شیرین می کنید. بسیاری از انواع قهوه، مانند انواع ترکیبی و شیرین آن مملوء از قند و کالری هستند و ممکن است باعث افزایش وزن شوند.

5- می تواند اضطرابتان را تشدید کند

صبح ها وقتی از خواب بیدار می شویم معمولاً سطح هورمون اضطراب در بدن در بالاترین حد خود واقع شده است. از آنجایی که کافئین یک محرک است، اثری اضطراب آور بر بدن دارد و می تواند در بعضی افراد منجر به حمله های اضطرابی گردد.

6- می تواند پوست را خشک کند

از آنجایی که قهوه میل به ادرار کردن را بیشتر می نماید، بدن آب خود را از دست می دهد. وقتی هم که بدن آب خود را از دست دهد، کار دفع سموم بدن به وسیله پوست سختتر می گردد. این امر منجر به خشک شدن پوست می گردد و آن را در برابر مسائل مختلف مانند چین و چروک زودرس آسیب پذیرتر می نماید.

7- ممکن است سطح قند خون را افزایش دهد

قهوه ای که صبح ها می نوشید کار تنظیم قند خون را برای سلول های بدن سختتر می نماید، امری که می تواند به بیماری های مختلفی منجر گردد. بالا رفتن قند خون می تواند به افزایش وزن و حتی بالا رفتن خطر بروز عفونت های پوستی بیانجامد.

منبع: همگردی

به "خوردن قهوه با معده خالی چه تبعاتی دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوردن قهوه با معده خالی چه تبعاتی دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید