فهرست 210 فرصت سرمایه گذاری منتشر شد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، معاون طرح و برنامه از شروع پروژه ای برای راهنمایی سرمایه گذاری به پروژه های مهم و اولویت دار اطلاع داد و گفت که در این راستا آنالیز شده که در مجموع 210 کالای مهم به کشور وارد می گردد که امکان فراوری آن ها در کشور وجود دارد و حالا فهرست این کالاها به عنوان فرصت های سرمایه گذاری منتشر شده است.

فهرست 210 فرصت سرمایه گذاری منتشر شد

سعید زرندی در گفت وگو با وبلاگ آوای چکاوک، با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که مدتی است در معاونت طرح و برنامه دنبال می گردد، بحث فرصت های سرمایه گذاری است، اظهار کرد: با توجه به کمبود و محدودیت منابع بهتر است سرمایه گذاری های جدید به سمت فرصت ها و احتیاجهای جدید راهنمایی گردد که در این راستا دو اقدام اجرا شده است.

وی اضافه کرد: اولین اقدام ارائه فهرست صنایع اشباع بود که در آن ها به حد کافی در کشور سرمایه گذاری شده و واحد فراوریی وجود دارد.

به گفته این مقام مسئول اقدام دوم معاونت طرح و برنامه ورود به موضوع فرصت های سرمایه گذاری است. در این راستا آنالیز شده که در مجموع 210 کالای مهم به کشور وارد می گردد که امکان فراوری آن ها در کشور وجود دارد.

زرندی با بیان اینکه بخشی از این کالاهای وارداتی در کشور فراوری می گردد، اما به اندازه احتیاج نیست، اظهار کرد: حالا فهرست این 210 کالا به عنوان فرصت های سرمایه گذاری برای جایگزینی واردات استخراج شده است.

سرمایه بانک ها و نهاهای عمومی انقلاب هدفمند گردد

وی همچنین از ارسال نامه ای از سوی معاونت طرح و برنامه به قائم مقام بانک مرکزی و معاون بانکی و اعتباری صندوق توسعه ملی اطلاع داد که در آن توصیه شده بانک ها بر اساس لیست یاد شده به فرصت های سرمایه گذاری تسهیلات ارائه دهند.

زرندی در ادامه با اشاره به سرمایه گذاری ها از سوی نهادهای عمومی انقلاب مانند آستان قدس رضوی، ستاد اجرایی فرمان امام و بنیادها، گفت: معاونت طرح و برنامه از این نهادها خواسته برای سرمایه گذادی در بخش صنعت و معدن از لیست تهیه شده در زمینه فرصت های سرمایه گذاری و جایگزینی واردات استفاده نمایند.

همچنین به گفته این مقام مسئول باتوجه به اهمیت مصرف بهینه منابع جهت سرمایه گذاری های جدید، اولویت های سرمایه گذاری شامل طرح های جدید صنعتی و معدنی، طرح های نیمه تمام آماده مشارکت با واگذاری، فرصت سرمایه گذاری با رویکرد جایگزینی واردات و ... شناسایی شده و به وسیله زبانه فرصت های سرمایه گذاری در صفحه اصلی سامانه بهین یاب، برای عموم ذی نفعان قابل دسترسی بوده و مرتبا به روز رسانی خواهد شد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، برای آشنایی با فرصت های سرمایه گذاری می توانید فهرست این 210 کالا را در اینجا دریافت کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فهرست 210 فرصت سرمایه گذاری منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فهرست 210 فرصت سرمایه گذاری منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید