اخبار اقتصادی

چراغ سبز گلدمن ساکس برای خرید سهام کوین بیس

خبرنگاران : تحلیل گران گلدمن ساکس خرید سهام صرافی کوین بیس را برای دوره کوتاه مدت را مطرح نموده اند.

25 خرداد 1400

مصوبه جدید از جهت حمایتی می تواند در شرایط کاری مستندسازان موثرباشد

تهران (پانا) - رضا مجلسی، مستندساز می گوید، مصوبه جدید از جهت حمایتی می تواند در شرایط کاری مستندسازان بسیار موثر موثرباشد.

24 خرداد 1400

سیاوش چراغی پور و مصائب کار در تولیدات تلویزیونی

سیاوس چراغی پور را قدیمی های تئاتر با بازی های خوبش خیلی خوب به یاد دارند، البته با من ترانه پانزده سال دارم و اولین نقش آفرینی اش روی پرده سینما رفت، بینندگان هم او را با بازی خوبش در باغچه مینو، حلقه سبز، لیسانسه ها، سال های دور از خانه، از یادها رفته،...

21 خرداد 1400

توییت ایلان ماسک مبنی بر توقف فروش خودروهای تسلا با بیت کوین، باعث کاهش ارزش بیت کوین به میزان 7 درصد شد!

تسلا فروش خودروهایش با بیت کوین را متوقف نموده است. ایلان ماسک روز پیش در توییتی به این امر اشاره نمود و گفت که به خاطر اینکه برای معدن کاوی بیت کوین، عملا از انرژی حاصل از سوخت های فسیلی استفاده می گردد، این تصمیم را گرفته است.

18 خرداد 1400

صفر تا صد راه های مهاجرت به تاجیکستان

برای مهاجرت به تاجیکستان ضروری است این کشور را بیشتر بشناسید. کشور تاجیکستان یک کشور کوهستانی است و در بخش آسیای میانه قرار گرفته است. پایتخت این کشور شهر زیبای دوشنبه است که مشهور به بازارهای خرید و فضای شهری عظیم است. بیشتر کارخانه ها در این شهر قرار...

17 خرداد 1400

تقلب سخت افزاری

بازی های کامپیوتری معمولا برای اجرا نیازمند سخت افزارهای جدید، قدرتمند و درنتیجه گران قیمت هستند که باعث می گردد تولیدکنندگان همیشه به دنبال جلب توجه گیمرها باشند.

7 خرداد 1400

رویارویی بایدن با چالش پرگماتیسم در عرصه سیاست خارجی

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در روزهای گذشته خودش را صرف یافتن یک راستا میانه در سیاست خارجی نموده است؛ جایی بین رقم زدن پر سرو صدای یک دوربرگردان در قبال چهار سال ترامپیسم و نزدیک شدن محتاطانه به دنیا به همان صورتی که هست.

5 خرداد 1400

قیمت نزولی نفت با بحران کرونای هند

خبرنگاران- قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر گسترش سریع بیماری کووید 19 در هند و رشد بالاتر از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا کاهش پیدا کرد.

1 خرداد 1400

از امروز تراکنش های پایا بدون کد و شناسه ملی برگشت می خورد

یکی از مهم ترین پروژه های بانک مرکزی در راستای ارتقای شفافیت، سامانه نهاب است که تخصیص شماره شناسایی منحصربه فرد برای هر یک از افراد جامعه را در شبکه بانکی میسر می نماید و در این زمینه، کد ملی اشخاص حقیقی، شناسه ملی اشخاص حقوقی و کد فراگیر اتباع خارجی...

30 اردیبهشت 1400

افت قیمت رسمی 21 ارز

بانک مرکزی نرخ رسمی 46 ارز را اظهار داشت که بر اساس آن نرخ 21 ارز کاهش یافت، نرخ 16 ارز افزایش و نرخ بقیه ارز ها ثابت ماند.

30 اردیبهشت 1400

آمریکا چند فرد و شرکت پاکستانی مرتبط با روسیه را تحریم کرد

آمریکا که هفته گذشته روسیه را به اتهام حمله سایبری و دخالت در انتخابات ریاست جمهوری تحریم نموده، چند فرد و شرکت از پاکستان را نیز به دلیل مشارکت با مسکو هدف تحریم قرار داد.

21 اردیبهشت 1400

پروژه بازگشت آمریکا به کُره ماه به کجا رسید؟

آژانس فضایی آمریکا(ناسا-NASA) چند سالی است که با تمام فراز و نشیب ها، بازگشت به کره ماه را در سر می پروراند، در حالی که این بار می خواهد یک پایگاه اقامتی ثابت در این قمر راه اندازی و ماه را به یک اقامتگاه دائم تبدیل کند. اما ناسا برای تحقق این برنامه موسوم...

15 اردیبهشت 1400

خبرنگاران نخست وزیر عراق: برای خودکفایی نظامی کامل کوشش می کنیم

بغداد - خبرنگاران - مصطفی الکاظمی نخست وزیر و فرمانده کل قوای عراق در جلسه هیات امنیتی دولت این کشور گفت: طی چندماه گذشته حدود 60 درصد از نظامیان ائتلاف از عراق خارج شدند و نیروهای مسلح نیز کوشش دارند به خودکفایی کامل رسیده و از خارج بی احتیاج شوند.

8 اردیبهشت 1400

افتتاح سدهای جدید مخزنی و طرح های نیروگاهی تا سرانجام دولت دوازدهم

تهران (پانا) - وزیر نیرو گفت تا انتها این دولت در بخش سدهای مخزنی، شبکه های اصلی آبیاری و زهکشی، ظرفیت جدید نیروگاه حرارتی و تجدیدپذیر، تصفیه خانه های آب و فاضلاب، آبرسانی و برق رسانی روستایی و طرح های سازوکاری، سعی خواهد شد با تجربه دو سال قبل، برنامه...

4 اردیبهشت 1400

آنالیز شرایط بازار در کمیسیون مالی؛ فردا

خبرگزاری خبرنگاران- آخرین شرایط شاخص ها و نماگر های مالی کشور فردا با حضور وزرای جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون مالی مجلس آنالیز می گردد.

30 فروردین 1400

6 زندگی نامه که در پیچ و خم زندگی چراغ راه شما خواهند شد

مطالعه زندگی نامه ی افراد یک جامعه درست مثل سفری است که خواننده را با شکست ها و موفقیت ها، رنج ها و خوشی ها، تلخی ها و شرینی هایی که نگارنده از سر گذرانده است، همراه می نماید. خواننده از راستا خواندن این تجربه ها آن چه را که نویسنده در طی یک عمر تجربه نموده...

25 فروردین 1400

یمن، خشم ساکنان جنوب از اشغالگران سعودی و اماراتی و مزدورانشان به اوج خود رسید

اقدامات اشغالگران سعودی اماراتی و مزدوران وابسته به آنها در مناطق جنوبی خشم ساکنان را به دنبال داشته است و آنها خواستار خروج اشغالگران از جنوب یمن هستند.

19 فروردین 1400

امید به افزایش صادرات با تخصیص یارانه سوخت برای حمل محصولات کشاورزی

در بودجه 1400 با تصویب مجلس در 10 اسفند ماه 99، یارانه به سوخت حمل بار هوایی میوه و محصولات کشاورزی اختصاص یافت و بدین ترتیب هزینه حمل بار برای این نوع محصولات با یارانه سوخت هزینه حمل مسافر، برابری می نماید.

18 فروردین 1400

سینمای ناشنوایان در دانشگاه آزاد تأسیس می شود خبرنگاران

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بین الملل فرشتگان از راه اندازی سینمای ناشنوایان در این دانشگاه خبر داد.

13 فروردین 1400

اجرای طرح کیان، از راهبردی ترین پتروشیمی های ایران شروع می گردد

مدیرعامل شرکت گروه گسترش نفت و گاز پارسیان، طرح پتروشیمی کیان را از راهبردی ترین پتروشیمی های کشور همسو با توسعه پایدار صنعت پتروشیمی و ایجاد ارزش افزوده بالا مطرح کرد و گفت: عملیات اجرایی فاز یک پتروشیمی کیان فردا و با فرمان رئیس جمهوری شروع می گردد.

6 فروردین 1400
تعداد: (103)