هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، سازمان هواشناسی با صدور هشداری زرد نسبت به رشد ابرهای همرفتی طی امروز (20 شهریور) به ویژه دربعدازظهر و اوایل شب هشدار داد.

هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید

به گزارش ایسنا براساس هشدار سازمان هواشناسی امروز (20 شهریور) رگبار باران و رعد و برق در بعضی نقاط توام با وزش باد شدید موقت در غرب و شمال هرمزگان، فارس بویژه شمال و جنوب شرق آن، غرب کرمان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شرق، جنوب و غرب اصفهان، شمال و شرق استان تهران و ارتفاعات سمنان و مازندران پیش بینی می گردد.

همچنین این شرایط جوی فردا (21 شهریور) در غرب و شمال هرمزگان، فارس بویژه شمال و جنوب شرق آن، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، جنوب و غرب اصفهان، ارتفاعات شرق و شمال تهران و ارتفاعات مازندران رخ خواهد داد.

در چنین شرایطی برخورد صاعقه و احتمال جاری شدن روان آب در مسیل ها و بالا آمدن آب رودخانه ها دور از انتظار نخواهد بود. از این رو خودداری از صعود به مناطق مرتفع، احتیاط در تردد و اتراق در بستر و حاشیه مسیل ها و رودخانه ها، کنترل و بازگشایی آبروها توصیه می گردد.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می نماید به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می گردد تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: فرارو

به "هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید