(ویدیو و عکس) اخراج عجیب نواک جوکوویچ از اوپن آمریکا

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، نواک جوکوویچ مرد شماره یک تنیس دنیا به علت کوبیدن توپ به داور خط در میانه مسابقه خود در مرحله یک هشتم نهایی اوپن آمریکا، با تصمیم ناظر بازی از ادامه بازی محروم شد و از دور مسابقات کنار رفت.

(ویدیو و عکس) اخراج عجیب نواک جوکوویچ از اوپن آمریکا

جوکوویچ که در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف پابلو کارنبو بوستا رفته بود پس از اینکه در گیم یازدهم از ست اول سرویس خود را از دست داد و 6-5 عقب افتاد، موقع حرکت به سمت جایگاه، توپ اضافه ای را که در اختیار داشت از جیبش خارج کرد و با یک ضربه نه چندان محکم به سمت عقب زمین زد که تصادفا با گردن داور خط برخورد کرد.

به دنبال این حادثه ناظر مسابقه در زمین حاضر شد و پس از گفت وگوی طولانی با جوکوویچ در نهایت او را از بازی اخراج کرد.

بر اساس قوانین مسابقات گرند اسلم ناظرین برگزاری این اجازه را دارند تا در صورت رخ دادن چنین حوادثی که منجر به صدمه دیدن افراد می گردد بازیکن خاطی را از ادامه مسابقات محروم نمایند.

به این ترتیب، جوکوویچ که در فصل 2020 هیچ شکستی را متحمل نشده بود و بخت اصلی قهرمانی در اوپن آمریکا محسوب می شد، از دور رقابت ها کنار رفت.

بیانیه اتحادیه تنیس آمریکا در ارتباط با اخراج جوکوویچ

بر اساس قوانین مسابقات گرند اسلم، سرداور مسابقات اعم از اینکه جوکوویچ تعمدا بطرز خطرناک و غیرمسئولانه ای به توپ ضربه زد و یا با بی احتیاطی و بدون در نظر دریافت عواقب احتمالی این کار را انجام داد، او را از ادامه رقابت ها محروم کرد. با توجه به اخراج جوکوویچ از مسابقات، او تمام امتیازاتی را که تا این مرحله کسب نموده بود از دست می دهد و جایزه نقدی نیز به او تعلق نخواهد گرفت که این علاوه بر جریمه نقدی او بابت این حادثه خواهد بود.

عذرخواهی نواک جوکوویچ

او که بعد از این رفتار حاضر به گفت و گو با وبلاگ آوای چکاوک نشد اندکی بعد با انتشار پیامی در شبکه های اجتماعی عذرخواهی کرد.

جوکوویچ نوشت: از این اتفاق ناراحتم. از مسئولان رقابت ها درباره شرایط داور خط پرسیدم که خدارو شکر حالش خوب است. واقعا متاسفم که باعث شدم چنین استرسی به وجود آید. به تصمیم داوران احترام می گذارم. به زمان احتیاج دارم و باید روی احساس ناامیدی که دارم کار کنم. سپس با تمام قدرت برگردم و آن ماجرا را مانند یک درس ببینم و از آن برای رشد و پیشرفت خود چه به عنوان بازیکن و چه انسان بهره ببرم. از تنیس اپن آمریکا و همه کسانی که در این رقابت ها تحت تاثیر این رفتارم قرار دریافتد عذرخواهی می کنم. از تیم، خانواده و هوادارانم که همواره از من حمایت می نمایند قدردانی می کنم. خیلی متاسف هستم.

منبع: فرارو

به "(ویدیو و عکس) اخراج عجیب نواک جوکوویچ از اوپن آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(ویدیو و عکس) اخراج عجیب نواک جوکوویچ از اوپن آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید