مجلس الجزایر پیش نویس اصلاحات قانون اساسی را تصویب کرد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، مجلس الجزایر پیش نویس اصلاحات اجرا شده در قانون اساسی این کشور را مورد تائید قرار داد.

مجلس الجزایر پیش نویس اصلاحات قانون اساسی را تصویب کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ آوای چکاوک به نقل از روزنامه الخبر الیومی چاپ الجزیره، مجلس قانونگذاری الجزایر در نشست علنی خود که پنجشنبه 20 شهریور ماه برگزار گردید، با اکثریت آراء پیش نویس اصلاحات اجرا شده در قانون اساسی این کشور را تصویب کرد.

این پیش نویس سه شنبه گذشته توسط نخست وزیر الجزایر به کمیته قانونی و اداری مجلس قانونگذاری این کشور ارائه شد تا توسط نمایندگان مجلس مورد آنالیز قرار گیرد.

نشست هیئت دولت الجزایر که به ریاست عبدالمجید تبون رئیس جمهور این کشور یکشنبه گذشته برگزار گردیده بود، به پیش نویس اصلاحات اجرا شده در قانون اساسی الجزایر رای مثبت داد و آن را فصل جدیدی در تاریخ این کشور دانست.

سخنگوی رسمی دولت الجزایر با اشاره به رای مثبت مجلس به پیش نویس اصلاحات قانون اساسی گفت: به زودی گفت وگوهای گسترده ای درباره شرکت در همه پرسی با نمایندگان جامعه مدنی، رهبران احزاب سیاسی و شخصیت های ملی انجام خواهیم داد.

قرار است مردم الجزایر در آبان ماه امسال به پای صندوق های رای بروند تا رای مثبت یا منفی خود را درباره اصلاحات اجرا شده در قانون اساسی به صندوق ها بریزند.

بر اساس اصلاحات اجرا شده در قانون اساسی الجزایر، قدرت بین دولت، مجلس و دستگاه قضایی به طور متوازن تقسیم می گردد و چرخش قدرت به صورت مسالمت آمیز صورت می گیرد. شفافیت در مدیریت اموال عمومی ، حمایت از حقوق و آزادی های شهروندان و جلوگیری از استبداد از دیگر موارد اصلاحات اجرا شده در قانون اساسی الجزایر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مجلس الجزایر پیش نویس اصلاحات قانون اساسی را تصویب کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجلس الجزایر پیش نویس اصلاحات قانون اساسی را تصویب کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید