پرسپولیس قربانی جریان نفوذی؟

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، باشگاه پرسپولیس روز های هیجانی و البته پرالتهابی را سپری می نماید. این تیم بعد از پیروزی برابر النصر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا توانست برای دومین بار در سه فصل اخیر راهی فینال لیگ قهرمانان آسیا گردد و چراغ کم سوی فوتبال ایران در عرصه باشگاهی را در قاره کهن روشن نگه دارد. هنوز هیجان این موفقیت عظیم هضم نشده بود که التهابی استرس زا جایگزینش شد؛ ماجرا مربوط به شکایت باشگاه عربستانی از پرسپولیس مبنی بر رعایت نکردن قانون در جذب بازیکنان جدید است. چند ساعت بعد از رجحان پرسپولیس برابر النصر، رسانه های عربستانی خبر دادند که این باشگاه از پرسپولیس به AFC شکایت برده و به احتمال زیاد رأی نهایی به سود النصر صادر خواهد شد.

پرسپولیس قربانی جریان نفوذی؟

النصری ها به کنفدراسیون فوتبال آسیا شکایت برده اند که بازیکنان تازه به خدمت گرفته شده توسط پرسپولیس غیرقانونی هستند و این باشگاه بدون اجازه قرارداد ها را ثبت نموده است. دلیل آنها، شکایت برانکو، سرمربی سابق پرسپولیس، از این باشگاه ایرانی و نامه ای بود که فیفا به طرف ایرانی داده بود. النصری ها اعتقاد داشتند نامه فیفا 22 مرداد به دست باشگاه پرسپولیس و فدراسیون فوتبال ایران رسیده و آن ها از همان تاریخ به بعد پنجره شان بسته بوده و در نتیجه نمی توانستند بازیکن جدیدی بخرند، این در حالی است که ثبت قرارداد بازیکنان جدید پرسپولیس در شهریور ماه رقم خورده که خود گویای تخلف باشگاه پرسپولیس است.

با رسانه ای شدن این خبر، معین شد که عده ای از داخل ایران، اخبار مربوط به جابجایی باشگاه پرسپولیس را در اختیار رقیب عربستانی قرار داده اند. البته این ادعایی است که مسئولان باشگاه پرسپولیس و یکی، دو کارشناس فوتبال دارند. آن ها می گویند پرسپولیس با همین بازیکنان لیگ قهرمانان را بعد از آغاز مجدد استارت زد و هیچ باشگاهی نسبت به این موضوع اعتراضی نداشت؛ چطور تا پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسیده، یکباره طرفداران تیم خاصی با جریان فکری معین به صفحات مجازی AFC و باشگاه النصر می فرایند و این موضوع را به اطلاع آن ها می رسانند؟

پرسپولیسی ها در کنار مسئولان فدراسیون فوتبال ایران با رو کردن نامه ارسال شده توسط فیفا، ادعا کردند هیچ کار غیرقانونی انجام نشده است؛ آن ها با استناد به همین نامه می گویند فیفا 22 مرداد نامه ای فرستاده و یک ماه به باشگاه فرصت داده تا مسئله برانکو ایوانکوویچ حل وفصل گردد. در نامه فیفا عنوان شده اگر چنین اتفاقی رخ ندهد، پنجره جابجاییی پرسپولیس بسته می گردد. مسئولان این باشگاه می گویند پس پرسپولیس از زمان صدور نامه فیفا یک ماه فرصت داشته تا امور را حل وفصل کند و همه قرارداد ها هم قبل از 20 شهریور، یعنی قبل از سرانجام فرصت معین شده یک ماهه منعقد شده است.

طبق این نامه پرسپولیس تخلفی ننموده و قرارداد ها قانونی است. بااین حال ظاهرا نامه نگاری ها و خط دادن ها از ایران به باشگاه عربستانی و مسئولان ای اف سی تمام نشده، بلکه تداوم هم داشته است؛ این خط دادن ها از داخل ایران یکی، دو روز گذشته فضا را بین طرفداران دو تیم پرسپولیس و استقلال دو قطبی تر از همواره نموده و واژه هایی مانند وطن فروش، خائن، حسود و... را وارد ادبیات آن ها نموده است.

در این بین یکی، دو خبر نگران کننده هم منتشر شده که می تواند سرآغاز چالش مهم تری باشد؛ اگرچه در ایران از یک فرد نام برده می گردد و می گویند او طرفداران استقلال را در این پفراینده تحریک نموده، ولی شایعه شده جریانی خارج از کشور هم با دمیدن بر آتش این اختلاف، فضا را مبهم تر نموده اند. درخواست یکی، دو روز اخیر باشگاه پرسپولیس و یکی، دو کارشناس فوتبال از قوه قضائیه برای ورود به این پفراینده بی ارتباط با همین شایعه نیست.

البته هیچ کدام از این موضوعات باعث نشده باشگاه النصر عربستان دلسرد گردد؛ آن ها با وجود اینکه می دانند بعضی از این اطلاعات به دلیل کُری خوانی های ریشه ای طرفداران دو تیم ایرانی است، ولی با به خدمت دریافت دو وکیل خارجی، در پی پیش بردن پفراینده شان هستند. از دیدگاه آنها، پرسپولیس نامه فیفا را به نفع خودش تفسیر نموده و فیفا ملاک محرومیت از جابجایی را همان روز 22 مرداد می داند. آن ها با طرح موضوعاتی از جمله اینکه پرسپولیس در ثبت یکباره این همه بازیکن جدید در یک تاریخ معین، سوء نیت داشته، به جد اعتقاد دارند رأی نهایی پفراینده به سود آنهاست و پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا کنار گذاشته خواهد شد.

در ایران مسئولان باشگاه و فدراسیون مصرانه اعتقاد دارند باشگاه النصر اسیر جو روانی و رسانه ای شده و دستش به جایی بند نیست. با وجود این خوش بینی، AFC تا فردا، یعنی پنجشنبه به باشگاه پرسپولیس فرصت داده مدارک و دفاعیاتش را ارائه دهد؛ امری جدی که به نظر می رسد اگر دفاعیات قوی ای در این بین انجام نگردد، ممکن است رایزنی عربستانی ها با مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا، شوک جدیدی به فوتبال ایران وارد کند.

منبع: فرارو

به "پرسپولیس قربانی جریان نفوذی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس قربانی جریان نفوذی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید