پسر 10 ساله ای که رکورد سخت ترین راستا سنگنوردی را زد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، پسربچه 10 ساله فرانسوی پیروز شد رکورد سخت ترین راستا سنگنوردی را به نام خود کند.

پسر 10 ساله ای که رکورد سخت ترین راستا سنگنوردی را زد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، یک سنگنورد 10 ساله پیروز شد راستای با درجه سختی 8c را بپیماید. این پسربچه 10 ساله که اهل فرانسه است پیروز شد با این صعود جوان ترین ورزشکاری گردد که پیروز شده راستای با چنین سختی را بپیماید.

این پیروزیت او در رسانه ها بازتاب فراوانی داشت و به اعتقاد کارشناسان این رشته، این پسر با این صعود جهش بزرگی را در دنیای سنگنوردی ایجاد نموده است.

پدر این سنگنورد جوان می گوید زمانی که او هشت سال داشت منظم تمرینات صعود را انجام می داد و شوق زیادی برای سنگنوردی داشت. همچنین شیوع کرونا این سنگنورد را متوقف نکرد. او تمرینات خود را در خانه انجام می داد تا اینکه پیروز شد این افتخار سنگنوردی را به نام خود ثبت کند.

تئوبلاس پسر 10 ساله ای که بعد از این رکورد توانسته نام خود را سر زبان ها بیندازد علاوه بر سنگنوردی به جودو، اسکی و دوچرخه سواری کوهستان علاقه دارد.

درجه سختی تعریفی است که ورزشکاران صعودهای ورزشی به راستاهای صعود رشته های کوهنوردی، سنگ نوردی و یخ نوردی اطلاق می نمایند که به طور اجمالی نمایانگر میزان دشواری راستا و زمان مورد احتیاج برای عبور از آن راستا بخصوص است. هر کدام از شاخه های صعودهای ورزشی سیستم درجه بندی مخصوص خود را دارند که در آن رشته خاص قابل ارائه است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پسر 10 ساله ای که رکورد سخت ترین راستا سنگنوردی را زد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پسر 10 ساله ای که رکورد سخت ترین راستا سنگنوردی را زد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید