چرا باید برای دریافت کد معاملاتی آنلاین حضوری به کارگزاری ها مراجعه کرد؟

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، از ابتدای سال تا به امروز با رونق بازار سهام، ورود سهامداران جدید به این بازار روز به روز در حال افزایش است به طوری که میزان مشارکت در عرضه های اولیه که می تواند به عنوان شاخص خوبی برای ورود معامله گران جدید به بورس تلقی گردد، از عرضه اولیه صبا (نخستین عرضه سال 99) تا عرضه اولیه اخیر آبادا از یک میلیون و 944 هزار نفر به بیش از 5 میلیون و 200 هزار نفر افزایش یافته است.

چرا باید برای دریافت کد معاملاتی آنلاین حضوری به کارگزاری ها مراجعه کرد؟

البته ورود به بازار سهام احتیاجمند دریافت کد بورسی و دسترسی به سامانه معاملات آنلاین کارگزاری ها است که پیش احتیاج این دو، ثبت نام در سامانه سجام، احراز هویت در دفاتر پیشخوان، ثبت نام در کارگزاری ها و امضای قرارداد با آنهاست. این در حالی است که شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی موجب شده تا سامانه جامع اطلاعات معامله گران احراز هویت را به صورت انلاین و با یاری اپلیکیشن هایی چون سیگنال ممکن سازد. اگر چه این موضوع به شدت مورد استقبال نهاده شد و احتیاج به مراجعه حضوری به دفاتر پیشخوان را کاهش داد اما متقاضیان سرمایه گذاری در بازار سهام باید همچنان باید برای دریافت کد معاملاتی آنلاین به صورت حضوری به کارگزاری ها مراجعه نمایند. موضوعی که علاوه بر طولانی تر شدن فرایند ورود به بازار سهام موجب نگرانی افراد در مورد مبتلا شدن به ویروس کرونا در این دوران شده است.

از همین رو آنالیز وبلاگ آوای چکاوک از چند کارگزاری معتبر حاکی از آن است که الزام مراجعه حضوری متقاضیان به کارگزاری ها از قانون سازمان بورس ناشی می گردد که قراردادها باید به صورت حضوری امضا گردد. در واقع اگر چه مشکل احراز هویت حضوری به یاری اپلیکیشن ها حل شده اما به منظور اخذ نام کاربری و گذرواژه سامانه معاملات آنلاین کارگزاری ها احتیاج به امضای گرم است.

با این حال به گفته روابط عمومی کارگزاری مفید، کارگزاری ها نیز درخواست های زیادی به منظور بهینه کردن فرایند ورود متقاضیان به بازار سهام هستند که البته بعضی موانع قانونی مانع از تسهیل بیشتر ورود کدهای بورسی جدید به بورس شده است.

منبع: تجارت نیوز

به "چرا باید برای دریافت کد معاملاتی آنلاین حضوری به کارگزاری ها مراجعه کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا باید برای دریافت کد معاملاتی آنلاین حضوری به کارگزاری ها مراجعه کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید