1000شی ء تاریخی در مخزن زنجان سامان دهی می گردد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان، امیر ارجمند پنجشنبه 27 شهریورماه 99 ضمن اعلام این خبر گفت: 1000شی ء تاریخی که بخش اعظم آن را سکه های دوره های مختلف تشکیل می دهند در سامانه جام با نظارت دقیق ناظر پروژه و همچنین امنای اموال سامان دهی و به ثبت خواهند رسید. در حال حاضر 330 سکه در سامانه جام به ثبت رسیده است که قدمت این سکه ها مربوط به دوره پهلوی اول و قاجار است و مابقی اشیا نیز به ثبت خواهند رسید.

1000شی ء تاریخی در مخزن زنجان سامان دهی می گردد

او اظهار کرد: سامان دهی اشیای تاریخی شامل تصویربرداری، تهیه پرونده فیزیکی به ازای هر شی ء، شماره گذاری و بسته بندی و در نهایت قرارگیری در مخازن امن به صورت استاندارد خواهد بود. درنهایت همه اسناد مربوط به هر شی ء در سامانه جام اشیای تاریخی ثبت و ضبط خواهند شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان اضافه نمود: مخزن اشیا در حال حاضر آثار فراوانی از قطعات سفال و ظروف سفالی، اشیای مفرغی، ابزار و ادوات سنگی، پیکرک های انسانی و جانوری، گل نوشته ها و آجرنوشته ها، مهرها، اثر مهرها و ... را در خود جای داده است. شرایط نگهداری این اشیا از مهم ترین نکات حفاظتی است که با هماهنگی بخش حفاظت و باستان شناسی انجام می گردد.

منبع: گردشبان

به "1000شی ء تاریخی در مخزن زنجان سامان دهی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "1000شی ء تاریخی در مخزن زنجان سامان دهی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید