350 دانش آموز ربوده شده نیجریه ای آزاد شدند

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، اوایل روز پنجشنبه، همچنین اعتراضاتی در کاتسینا برگزار گردید و یکی از معترضان گفت: شمال نیجریه را به حال خود رها نموده و آدم رباها، گروه های مختلف شبه نظامی و سارقان مسلح در این منطقه دست به فعالیت هایی می زنند.

350 دانش آموز ربوده شده نیجریه ای آزاد شدند

نیروهای امنیتی نیجریه 350 دانش آموز پسر را که در شمال غرب این کشور توسط مردان مسلح ربوده و به یک جنگل منتقل شده بودند، آزاد کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، هنوز معین نیست که آیا تمامی پسران ربوده شده، توسط نیروهای امنیتی نیجریه آزاد شده اند یا خیر با این حال، امینو بلو ماساری، فرماندار استان کاتسینا در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: فکر می کنم ما توانستیم تمامی پسرها را نجات دهیم.

چندین ساعت پیش از آزادسازی این پسربچه ها، ویدئویی آنلاین منتشر شد که شبه نظامیانی از بوکوحرام را با چند پسربچه نشان می داد.

این آدم ربایی در نیجریه که پیشتر هم با ناامنی شدید دست و پنجه نرم می کرد، باعث نگرانی شد و خاطرات مربوط به آدم ربایی 2014 بیش از 270 دختر مدرسه ای را توسط بوکوحرام در شهر چیبوک تداعی کرد.

چند روز پیش مردان مسلح با موتورسیکلت به مدرسه هدایت علوم دولتی نیجریه در کاتسینا حمله نموده و پسرها را به جنگل روگو منتقل کردند که بزرگترین رویداد در سال های اخیر در این منطقه محسوب می گردد.

فرماندار کاتسینا همچنین گفت در مجموع 350 پسربچه در این جنگل و در دست آدم رباها بودند که آزاد شدند. همچنین نیروهای امنیتی برای آزادسازی این پسرها، منطقه را مسدود کردند و دستور عدم تیراندازی داده شد.

محمدو بوهاری، رئیس جمهوری نیجریه نیز آزادی این پسرها را مورد استقبال قرار داد و خواهان صبر مردم شد و در عین حال، خاطرنشان کرد که دولتش به مسائل امنیتی رسیدگی می نماید.

وی ادامه داد: ما کارهای زیادی داریم که باید انجام دهیم. ما به همه اینها رسیدگی می کنیم.

این آدم ربایی برای بوهاری ضربه بدی بود چون همواره گفته که بوکوحرام از نظر فنی شکست خورده است.

بوکوحرام در یک فایل صوتی مسئولیت این آدم ربایی را برعهده گرفته است.

بوکوحرام تاریخچه ای در تبدیل کردن افراد ربوده شده به شبه نظامیان دارد و اگر این ادعا درست باشد، دخالت این گروه در شمال غرب نیجریه نشان دهنده گسترش ژئوپلیتیکی این گروه در فعالیت هایش است. همچنین این گروه پسران را از گروه های تبهکار محلی که با آنها روابط دارد، می خرد.

اوایل روز پنجشنبه، همچنین اعتراضاتی در کاتسینا برگزار گردید و یکی از معترضان گفت: شمال نیجریه را به حال خود رها نموده و آدم رباها، گروه های مختلف شبه نظامی و سارقان مسلح در این منطقه دست به فعالیت هایی می زنند.

بر اساس گزارش عفو بین الملل، چنین گروه های تبهکاری در نیمه نخست امسال میلادی باعث کشته شدن بیش از 1100 تن شده اند.

منبع: عصر ایران

به "350 دانش آموز ربوده شده نیجریه ای آزاد شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "350 دانش آموز ربوده شده نیجریه ای آزاد شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید