آینده اصناف کشور در گرو نوگرایی و افزایش بهره وری

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، نهاوندیان گفت: آینده اصناف کشور در گرو نوگرایی، افزایش بهره وری و استفاده از ابزار های اقتصاد الکترونیک است.

آینده اصناف کشور در گرو نوگرایی و افزایش بهره وری

به گزارش به نقل از صدا و سیما؛ محمد نهاوندیان ضمن تبریک به مناسبت روز ملی اصناف و تشکر از این جامعه شریف و تلاشگر اضافه نمود: در شرایط خاص مالی کشور که هم تحت فشار مضاعف تحریم ها و هم محدودیت های ناشی از بیماری کرونا هستیم باید از سه میلیون واحد صنفی کشور تشکر کرد که در زمینه فراوری، خدمات فنی و توزیعی مشغول خدمت رسانی بی وقفه به ملت ایران هستند.

وی با بیان این که اصناف ما در این مصاف جدید خوش درخشیدند گفت: کسبه ما هم در دوره دو ماهه شروع بیماری کرونا در واحد هایی که باید به فعالیت خود ادامه می دادند شجاعانه در سنگر خدمات ماندند تا اقتصاد کشور احساس کمبودی نکند و هم در دوره بازگشایی همکاری جدی و صمیمانه ای در رعایت دستورالعمل ها و ضوابط بهداشتی داشتند.

معاون مالی رئیس جمهور با بیان این که این مساله سبب شد تا بتوانیم رویکرد جامعه نگری را در مقابله با بیماری کرونا دنبال کنیم اضافه نمود: این مساله سبب شد تا همزمان به سلامت و معیشت مردم بیندیشیم و همزمان هم با بیماری و هم با بیکاری مبارزه کنیم و اصناف ما در این مصاف حضور فعال و درخشانی داشتند.

نهاوندیان آینده اصناف کشور را در نوگرایی و استفاده از ابزار های نوین مطرح کرد و گفت: استفاده از ابزار های اقتصاد الکترونیکی نقش اصناف را بر خلاف تصور در آینده اقتصاد ما افزایش خواهد داد که نشانه های آن به خوبی پیداست.

وی اضافه نمود: برای رسیدن به این هدف باید خوشه سازی ها گسترش یابد. تجمیع طولی و عرضی ایجاد گردد که نسل نو اصناف ما به خوبی آمادگی و علاقه خود را برای استفاده از این ابزار های جدید نشان داده است و امیدواریم از این طریق ارزش اضافه نموده را بالا ببریم و از صرفه های مقیاس استفاده کنیم و بین فراوری، توزیع و خدمات پیوند دوسویه ایجاد نموده و فعالان مالی و سیاستگذاران را به هم نزدیک کنیم.

معاون مالی رئیس جمهور با بیان این که در دوران کرونا دولت به مقداری که امکان را داشت به اصناف یاری کرد گفت: البته آسیب های ناشی از کرونا بسیار است و آمار این آسیب ها در اقتصاد ما بالاست، اما امکانات کشور تنها اجازه می داد تا به اصنافی یاری کنیم که بیشترین آسیب را دیده بودند.

نهاوندیان با بیان این که البته در بعضی امهال ها شمول بیشتری از اصناف را مدنظر قرار دادیم اضافه نمود: با این حال سعی شد با همکاری نمایندگان اتاق اصناف، از واحد های بیشتر آسیب دیده، در مرحله نخست در اولویت قرار گیرند و بیشتر به آن ها توجه گردد و برای یاری به دیگر اصناف نیز باید همه با هم همکاری کنیم.

وی در انتها توضیح داد: تحقق جهش فراوری دستور کار ماست و این جهش جز با همدلی و همگرایی محقق نخواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "آینده اصناف کشور در گرو نوگرایی و افزایش بهره وری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آینده اصناف کشور در گرو نوگرایی و افزایش بهره وری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید