تحقیق درباره آزار دختری که خودکشی کرد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، پدر و مادر دختر جوانی که یک سال قبل خودکشی نموده است، با پیدا کردن دست نوشته ای از فرزندشان به دادگاه شکایت بردند و مدعی شدند او قربانی خشونت و آزار شده است.

تحقیق درباره آزار دختری که خودکشی کرد

به گزارش شرق، یک سال قبل خانواده دختری جوان به پلیس خبر دادند این دختر در اتاقش فوت نموده است. با حضور مأموران و متخصصان در محل تعیین شد دختر جوان تعداد زیادی قرص خواب آور مصرف و فوت نموده است. بعد از انتقال جسد به پزشکی قانونی و انجام تحقیقات مرگ این دختر خودکشی اعلام شد. چند روز بعد پدر متوفی به پلیس مراجعه کرد و مدعی شد از دخترش یک دست نوشته باقی مانده که نشان می دهد او مورد خشونت جنسی نهاده شده است.

این مرد گفت: بعد از فوت دخترم و سرانجام مراسم او، وقتی که خواهرش داشت اتاق او را جمع می کرد، دست نوشته ای از او پیدا نموده که در آن نوشته مورد آزار جنسی نهاده شده است.

مرد میان سال دست نوشته را به مأموران داد. خط شناسی نشان داد دست نوشته متعلق به دختر جوان است. به این ترتیب خواهر او مورد بازپرسی نهاده شد. این دختر گفت: خواهرم دختر موفقی بود. او زندگی خوبی داشت و موفقیت های اجتماعی زیادی به دست آورده بود. همه حسرت موقعیت او را می خوردند. خواهرم بسیار دختر شادی بود. یک هفته قبل از اینکه خودکشی کند، به شدت بدحال شد. هر روز گریه می کرد و اوضاع خوبی نداشت. هرچه با او صحبت می کردم و درباره دلیل این وضع و حالش می پرسیدم، چیزی نمی گفت. بعد از مرگش مطمئن شدم اتفاقی برای او افتاده که دست به چنین کاری زده است؛ به همین دلیل هم تصمیم گرفتم اتاقش را بگردم.

در اتاقش تکه کاغذی پیدا کردم که روی آن نوشته بود توسط یکی از پسران فامیل مورد آزار نهاده شده است و حتی خواهران آن پسر هم این موضوع را می دانستند. من هم کاغذ را به پدرم دادم تا پلیس را در جریان قرار بدهد. پلیس در ادامه تحقیقات مرد جوان را بازداشت کرد و با توجه به اینکه پرونده عنوان شکایتی تجاوز داشت، به طور مستقیم پرونده به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. مرد جوان به دادگاه برده شد. پدر دختر شکایت علیه او را عنوان کرد و خواهان مجازات متهم شد؛ اما متهم تجاوز به دختر جوان را رد کرد و گفت: من چنین کاری ننموده ام. من زن و بچه دارم. فرهنگ ما اجازه نمی دهد به دختری که عضو خانواده ام است و با او نسبت خونی دارم، چشم داشته باشم. من هرگز چنین کاری نکردم و در محلی که کار می کنم هم گزینش اخلاقی شده ام.

در این هنگام قضات گفتند آیا حاضر است آزمایش دی ان ای بدهد؟ که متهم جواب داد آزمایش می دهد و ترسی از این موضوع ندارد.

او گفت: ادعایی که پدر دختر جوان مطرح نموده، ادعای بزرگی است و باعث شده تا من در شهرمان بی آبرو شوم و خطر جانی برایم ایجاد گردد و زن و بچه ام در امنیت و آرامش نیستند. به همین دلیل هم حتما آزمایش می دهم تا ثابت گردد بی گناه هستم.

با معرفی پسر جوان به پزشکی قانونی او مورد آزمایش نهاده شد. پزشکی قانونی بیان کرد دی ان ای گرفته شده با نمونه های گرفته شده از جسد دختر مطابقت ندارد.

همچنین پزشکی قانونی بیان کرد دختر جوان مورد تعرض نهاده شده است و گزارش معاینه جسد و همچنین نتیجه دی ان ای گرفته شده از او این موضوع را نشان می دهد؛ اما آنالیز ها حاکی از آن است که مطابقتی بین دی ان ای متهم با دی ان ای نمونه برداری شده وجود ندارد.

با اعلام این گزارش یک بار دیگر پسر جوان در دادگاه حاضر شد. او گفت: شرایط زندگی من با ادعایی که مطرح شده، به هم ریخته است. مسئله ناموس برای ما خیلی مهم است و حتی نامه تهدیدآمیز دریافت کردیم. من درخواست دارم این موضوع خیلی زود اعلام گردد.

دادگاه با دعوت طرفین پرونده به زودی رأی خود را در این زمینه صادر خواهد نمود.

منبع: فرارو

به "تحقیق درباره آزار دختری که خودکشی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحقیق درباره آزار دختری که خودکشی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید