سقف مجاز کارت به کارت چقدر شد؟

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، برپایه بخشنامه بانک مرکزی، مقرر شد سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت (شتابی و درون بانکی) به وسیله درگاه های اینترنتی و خودپردازها در هر شبانه روز از مبدا هر کارت به 60 میلیون ریال باقی بماند و میزان کارمزد انتقال وجه بیش از 30 میلیون ریال به صورت پلکانی محاسبه خواهد شد.

سقف مجاز کارت به کارت چقدر شد؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا تمهیدات ویژه این بانک با هدف تسهیل استفاده هم میهنان از درگاه های غیرحضوری به شبکه بانکی ابلاغ شد.

بانک مرکزی با عنایت به شرایط خاص بهداشتی کشور، موج سوم کرونا، با هدف مدیریت، کنترل و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و به منظور تسهیل استفاده هم میهنان از درگاه های غیرحضوری و کاهش مراجعات حضوری مردم به شعب و دستگاه های خودپرداز، در بخشنامه ای ضرورت رعایت تمهیداتی را به شبکه بانکی ابلاغ کرد.

سقف مجاز انتقال وجه کارت به کارت به وسیله پرداخت سازها از 10 میلیون ریال به 30 میلیون ریال با حصول اطمینان از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش قابل افزایش است.

با توجه به خطرات ناشی از سوء استفاده های احتاقتصادی، در صورت اعمال نشدن کنترل فوق، افزایش سقف انتقال وجه مجاز نیست.

در صورت پیوستن بانک ها و پرداخت سازها به هاب فناوران اقتصادی، این سقف می تواند تا مبلغ 50 میلیون ریال افزایش یابد.

بخشنامه بانک مرکزی می افزاید: امکان تمدید تاریخ انقضای کارت های بانکی بدون احتیاج به مراجعه حضوری مشتری تا انتها سال 98 و به مدت یک سال بلامانع بوده و در این پیوند، لازم است اقدامات لازم برای احراز هویت غیرحضوری و اطلاع رسانی به مشتریان انجام گردد.

همچنین سقف صدور کارت هدیه تا اطلاع ثانوی و به صورت موقت به 20 میلیون ریال افزایش یافت.

این بخشنامه جایگزین بخشنامه های قبلی است و رعایت مفاد این بخشنامه تا اطلاع ثانوی لازم الاجرا بوده و بازگشت به شرایط عادی با ابلاغ این بانک انجام خواهد شد.

منبع: ایرنا

منبع: خبرگزاری آریا

به "سقف مجاز کارت به کارت چقدر شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سقف مجاز کارت به کارت چقدر شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید