قیمت نزولی نفت با بحران کرونای هند

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، خبرنگاران- قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر گسترش سریع بیماری کووید 19 در هند و رشد بالاتر از حد انتظار ذخایر نفت آمریکا کاهش پیدا کرد.

قیمت نزولی نفت با بحران کرونای هند

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، بهای معاملات نفت برنت با سه سنت معادل 0.05 درصد کاهش، به 66 دلار و 39 سنت در هر بشکه رسید. بهای وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با پنج سنت معادل 0.08 درصد کاهش، به 62 دلار و 89 سنت در هر بشکه رسید.

شاخص نفت برنت شب گذشته تحت تاثیر تایید برنامه افزایش فراوری نفت اوپک پلاس در ماه مه، با 1.2 درصد افزایش و نفت آمریکا با 1.7 درصد افزایش بسته شده بود.

رشد سریع موارد ابتلا به کووید 19 در هند که سومین مصرف نماینده عظیم نفت دنیا است و همچنین ژاپن و برزیل تردیدهایی را نسبت به فرایند احیای تقاضا در کوتاه مدت برانگیخته و به خوش بینی بازار لطمه زده است.

آمار قربانیان کووید 19 هند روز چهارشنبه از مرز 200 هزار نفر عبور کرد و کمبود اکسیژن، ملزومات پزشکی و کارکنان بیمارستان، رکورد بالای مبتلایان جدید را به چالشی برای این کشور تبدیل نموده است.

در موج دوم شیوع کووید 19 روزانه دستکم 300 هزار مورد ابتلای جدید در یک هفته گذشته ثبت شده و تاسیسات بهداشت و درمان و سوزاندن اجساد را تحت فشار طاقت فرسایی قرار داده و ضرورت واکنش بین المللی سریع را شاخص نموده است.

در این بین، موسسه امریکن پترولیوم روز سه شنبه بیان کرد ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته به میزان 4.319 میلیون بشکه رشد نموده که بسیار بالاتر از پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی رویترز بوده است. گزارش رسمی اداره اطلاعات انرژی آمریکا از آمار نفت و فرآورده های نفتی بعدازظهر روز چهارشنبه منتشر می گردد.

مورای آوکین کلاس، مدیر اقتصادی شرکت بریتیش پترولیوم در جلسه اعلام درآمدهای سه ماهه اول این شرکت با تحلیلگران گفت: همچنان مازاد نفت زیادی وجود دارد که اوپک پلاس باید مدیریت کند و ابهام زیادی در فضای پاندمی موج می خورد.

بر اساس گزارش رویترز، اوپک، روسیه و متحدانش روز سه شنبه بیان کردند به برنامه های افزایش تدریجی فراوری از ماه مه تا ژوئیه پایبند خواهند بود و در این مدت سه ماه 2.1 میلیون بشکه در روز عرضه به بازار را احیا نموده و محدودیت عرضه خود را به 5.8 میلیون بشکه در روز تسهیل می نمایند.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "قیمت نزولی نفت با بحران کرونای هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت نزولی نفت با بحران کرونای هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید