مخالفت مجلس با سلب فوریت از طرح تخصیص قیر رایگان

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با سلب فوریت از طرح تخصیص قیر رایگان مخالفت کردند.

مخالفت مجلس با سلب فوریت از طرح تخصیص قیر رایگان

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک به نقل از ایسنا، در جریان آنالیز طرح دو فوریتی الحاق یک تبصره به تبصره یک قانون بودجه سال 1399، درخواست سلب فوریت از این طرح در دستور کار نهاده شد.

مالک شریعتی به عنوان نماینده متقاضیان سلب فوریت در این باره اظهار کرد: اصل موضوع که پیگیری طرح های عمرانی و راه های روستایی است مورد حمایت همه قرار گرفته است و هدف ما این است که دقت در نحوه اجرا صورت گیرد تا زمینه ساز فساد نباشد.

وی ادامه داد: گزارشی که کمیسیون داده برای تنظیم راه های روستایی و تامین اعتبار برای طرح هاست در حالی که طبق قانون پیشنهاداتی که منبع درآمد معینی ندارد قابل طرح نیست و زمانی قابل طرح است که ردیف معین جایگزین داشته باشد بنابراین کسی با اصل موضوع مخالفتی ندارد اما باید مطمئن باشیم که شورای نگهبان آن را رد نمی کند.

شریعتی یادآور شد: هشتم مردادماه امسال سازمان بازرسی خطاب به ریاست مجلس شورای اسلامی گزارشی دادند و از انحرافات 1.8 میلیون تنی در تامین قیر سال 1396 سخن گفتند و این که زمینه سوء استفاده فراهم شده است.

محمدحسین فرهنگی نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی در مخالفت با تقاضای سلب فوریت اظهار کرد: مجلس دو فوریت این طرح را با بیش از دو سوم آرا تصویب کرد و کلیاتش نیز دو سوم رای داشت. این که مجلس شورای اسلامی سلب فوریت کند معنایش حذف موضوع است زیرا مراحل طی شده است.

وی ادامه داد: در گزارش کمیسیون البته ضعف هایی وجود دارد که می توان در جریان آنالیز جزییات پیشنهاداتی برای برطرف آنها داد، اما با توجه به این که فصل کاری در بعضی استان ها محدود است هرگونه تاخیر ضرر به همراه دارد.

در ادامه تقاضای سلب یک فوریت از طرح دو فوریتی قیر رایگان به رای مجلس شورای اسلامی گذاشته شد که نمایندگان با آن مخالفت کردند.

منبع: جام جم آنلاین

به "مخالفت مجلس با سلب فوریت از طرح تخصیص قیر رایگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفت مجلس با سلب فوریت از طرح تخصیص قیر رایگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید