پولشویی، اتهام جدید علیه تاماش آیان، فساد در وزنه برداری گسترده تر شد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، پولشویی اتهام جدیدی است که به رییس پیشین فدراسیون جهانی وزنه برداری وارد شده است و تحقیقات در این مورد ادامه دارد.

پولشویی، اتهام جدید علیه تاماش آیان، فساد در وزنه برداری گسترده تر شد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، اتهامات سنگینی علیه تاماش آیان رییس پیشین فدراسیون جهانی وزنه برداری وارد شده است که این مسئله باعث شد فدراسیون جهانی نیز در شرایط بحرانی قرار بگیرد.

فساد اقتصادی، پنهان کردن دوپینگ وزنه برداران، خرید رای در کنگره انتخاباتی فدراسیون جهانی نمونه ای از این اتهامات علیه تاماش آیان است که این موارد باعث شد او بعد از 44 سال از فدراسیون جهانی برود.

البته هنوز آنالیز پرونده های فساد در وزنه برداری ادامه دارد و اکنون اتهام پولشویی نیز به آیان وارد شده است.

سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا)در گزارش جدید خود بیان کرد روس ها 5 میلیون دلار پول پرداخت نموده اند تا دوپینگ وزنه برداران روسی اعلام نشود و این پول به یک مقام عالی رتبه فدراسیون جهانی پرداخت شده است.

اما نکته این است که چگونه می توان این مقدار پول را از مرز ها عبور داد بدون اینکه مسئله ای پیش بیاید؟ وادا در بخشی از گزارش خود با عنوان پولشویی بیان کرد که یک منبع محرمانه اعلام نموده تاماش آیان از پاسپورت دیپلماتیک خود که به صورت افتخاری از مجارستان دریافت نموده بود، استفاده می کرد .

پاسپورت دیپلماتیک به طور معمول این اطمینان را می دهد که دارندگان این پاسپورت و چمدان هایشان مورد بازرسی قرار نمی گیرند.

اکنون تحقیقات بیشتر در این مورد ادامه دارد و وادا نیز گزارش های خود را در اختیار کمیته بین المللی المپیک نیز گذاشته است.

این اتهام در حالی وارد شده است که پیش از این نیز وادا اعلام نموده بود نمونه دوپینگ 18 وزنه بردار دستکاری شده و نمونه های پاک جایگزین نمونه های قبلی شده است. تحقیقات در این مورد نیز در حال اجرا است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پولشویی، اتهام جدید علیه تاماش آیان، فساد در وزنه برداری گسترده تر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پولشویی، اتهام جدید علیه تاماش آیان، فساد در وزنه برداری گسترده تر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید