کلیسای جامع بشارت؛ از جاذبه های گردشگری مسکو، عکس

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، در شهر مسکو با انواع جاذبه های گردشگری روبرو خواهید شد؛ یکی از آن جاهایی که همیشه مورد توجه جهانگرد ها قرار می گیرد و در زمان سفر حتما بازدید می نمایند، مربوط به کلیساهاست؛ کلیساهایی که با قدمت زیاد خود بعد از گذشت قرن ها هنوز هم هوادار دارند و مورد عنایت بازدیدنمایندگان قرار می گیرند.

کلیسای جامع بشارت؛ از جاذبه های گردشگری مسکو، عکس

شما نیز به عنوان جهانگرد حتما از کلیساهای پایتخت روسیه بازدید کنید و تجربه های خوبی کسب کنید. The Cathedral of the Annunciation با نام انبیا نیز شناخته می گردد، سازه ای با گنبدهای طلایی خیره نماینده که در قلب شهر مسکو همگان را به سوی خود جذب می نماید. امروزه کلیسای جامع بشارت یکی از پربازدیدترین موزه های مسکو شناخته شده است که گردشگران برای بازدید از این کلیسای بی نظیر اقدام به خرید بلیط هواپیما می نمایند. کلیسایی که بازدید از آن همه نوع سلیقه ای را به وجد می آورد.

تاریخچه کلیسای جامع بشارت مسکو

کلیسای جامع بشارت به عنوان یکی از پربازدیدترین کلیساهای ارتودوکس مسکو هست که در سال 1397 و در شروع قرن 14 به دستور دوک کبیر واسیلی اول برای پیروان مسیحی ارتدوکس ساخته شده است. کمتر از یک قرن بعد یعنی در سال 1484 کلیسای امروزی به دستور ایوان سوم در محل قبلی ساخته شد؛ در نهایت در سال 1489 ساخت این کلیسا به خاتمه رسید و در قرن شانزدهم یعنی حدودا دو قرن بعد ایوان چهارم دستور داد تا بازسازی های لازم بر روی کلیسای بشارت انجام گیرد و در طی این پروژه چهار کلیسای کوچک در اطراف ساختمان کلیسا ساخته شدند که بر روی هرکدام یک گنبد به چشم می خورد و کلیساهایی با دو گنبد نیز در پشت ساختمان اصلی قرار گرفته است که 9 گنبد موجود در این کلیسا طلاکاری شده اند.

معماری کلیسای جامع بشارت مسکو

طراحی و معماری کلیسای جامع بشارت توسط معماران با تجربه ای انجام گرفته است که تلفیقی از سبک معماری روسی و یونانی است. در هنگام ساخت کلیسای جدید به جای کلیسای قبلی برای ساخت پلان های مختلف از معماران روسی و اروپایی استفاده نموده اند و از شاخصه های طراحی مرسوم میان یونانی ها و روسی ها در ساخت این کلیسا بهره جسته اند. این ساختمان دارای دکوراسیونی غنی است که دیوارهای آن با arkaturny تزئین شده است.

بخش های کلیسای جامع بشارت مسکو

یکی از جذاب ترین قسمت های کلیسا رواق ضلع جنوبی آن است که ایوان مخوف بعد از چهارمین ازدواج خود دستور ساخت آن را داده است. در آن موقع کلیساهای ارتودوکس اجازه سه بار ازدواج را صادر می کردند ولی در هنگام ازدواج چهارم ایوان با وجود مخالفت ها دستور ساخت رواق چهارم داده شد.

ویژگی خاص کلیسای جامع بشارت مسکو

همان طور که در جریانید شهر مسکو پر از کلیساهای مختلف و رنگارنگی است که امروزه بیشتر از کلیسا بودن به جاذبه های دیدنی و گردشگری برای کسانی که بلیط هواپیما مسکو را خریداری می نمایند تبدیل شده اند. کلیسای جامع بشارت مسکو نیز یکی از همان کلیساهای معروف است. مهم ترین ویژگی ظاهری این کلیسای تاریخی که همگان را به سوی خود جذب می نماید، گنبدهای طلایی آن است، مخصوصا زمانی که آفتاب به صورت مسقیم بر روی آن می تابد و نوری طلایی و خیره نماینده از آن ساطع می گردد. به همین خاطر کلیسای بشارت با نام کلیسای گنبد طلایی مسکو نیز شهرت دارد.

امکانات و دیدنی های کلیسای جامع بشارت مسکو

در این کلیسای زیبا می توان به وجود راهنمای گردشگری، نزدیکی به ایستگاه مترو، آنتن دهی عالی و سرویس بهداشتی اشاره نمود. در محوطه و داخل کلیسا نیز می توانید از قسمت موزه، نه گنبد طلایی زیبا با معماری جذاب داخلی و تصاویر نقاشی شده مذهبی بر روی دیوارها بازدید کنید و از این همه هنر در یکجا مدهوش شوید.

نحوه دسترسی به کلیسای جامع بشارت مسکو

برای ورود به کلیسای جامع بشارت باید به میدان Cathedral بروید. این میدان سه کلیسا در خود جای داده است: کلیسای جامع بشارت، کلیسای جامع دورمیشن و کلیسای جامع آرچ انجل. برای دسترسی به این میدان می توانید از متروی شهری یا تاکسی بهره ببرید، نزدیک ترین ایستگاه مترو به کلیسای جامع بشارت Alexandrovsky نام دارد که راحت ترین روش دسترسی به این کلیسا است.

ساعت و هزینه بازدید از کلیسای جامع بشارت مسکو

ساعت بازدید از این کلیسا همه روزه به جز پنج شنبه ها از ساعت 10 صبح تا 5 عصر است که با تهیه بلیط ورودی از این کلیسای زیبا بازدید کنید که تماشای معماری بی نظیر این کلیسا، نقوش مذهبی و موزه آن خالی از لطف نیست. مدت زمان پیشنهادی برای بازدید از این کلیسای زیبا 1 الی 2 است.

جاذبه های دیدنی نزدیک به کلیسای جامع بشارت مسکو

کاخ کرملین: 350 متر

کلیسای جامع سنت باسیل: 1.7 کیلومتر

میدان سرخ: 3.5 کیلومتر

آرامگاه لنین: 3.5 کیلومتر

میدان مانژ: 4.2 کیلومتر

خیابان آربات: 6 کیلومتر

رستوران های نزدیک به کلیسای جامع بشارت مسکو

رستوران تراس بولبا: 650 متر

رستوران ترموک: 1.3 کیلومتر

رستوران کوادروم: 1.5 کیلومتر

رستوران دولماما: 1.6 کیلومتر

کافه رستوران بوسکو: 3.2 کیلومتر

رستوران ماره آ: 3.8 کیلومتر

هتل های نزدیک به کلیسای جامع بشارت مسکو

هتل ریتز کارلتون: 2 کیلومتر

هتل ماریوت مسکو: 3.2 کیلومتر

هتل بارین: 4.8 کیلومتر

هتل پیپل میدان سرخ: 5 کیلومتر

هتل ویلایی کاداشی بوتیک: 5.2 کیلومتر

هتل ویکند این: 6.8 کیلومتر

منبع: گردشبان

به "کلیسای جامع بشارت؛ از جاذبه های گردشگری مسکو، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کلیسای جامع بشارت؛ از جاذبه های گردشگری مسکو، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید