اپلیکیشنی که سکته را تشخیص می دهد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا در بررسی جدید خود، نوعی اپلیکیشن ابداع کرده اند که می تواند نشانه های سکته را در بیمار به سرعت تشخیص دهد تا بیمار زودتر تحت مراقبت های لازم قرار بگیرد.

اپلیکیشنی که سکته را تشخیص می دهد

هنگامی که شخصی از سکته رنج می برد، این موضوع حیاتی است که توجه پزشکی لازم را تا حد امکان زود دریافت کند. از آنجا که مراحل تشخیص به زمان نیاز دارند، شاید یک اپلیکیشن تلفن همراه بتواند نتایج را بسیار سریع تر ارائه دهد.

اگر یک بیمار در بخش مراقبت های ویژه، به سکته مشکوک باشد، معمولا از او سی تی اسکن گرفته می شود و یا باید منتظر متخصص علوم اعصاب باشد تا آزمایش هایی را روی او انجام دهد. پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا (PennState) در تلاش برای سرعت بخشیدن به فرایند ارزیابی، نوعی اپلیکیشن ابداع کرده اند.

آنها ابتدا یک پایگاه داده را فراهم کردند و برای این کار، از 80 بیمار مبتلا به سکته مغزی خواستند تا یک آزمایش گفتاری را در ویدئویی که با تلفن همراه ضبط شده بود، انجام دهند. پژوهشگران از این پایگاه داده برای آزمایش یک الگوریتم مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کردند تا بتواند ناهنجاری را در گفتار و حرکات چهره افراد مبتلا به سکته تشخیص دهد.

این اپلیکیشن در آزمایش ها توانست افراد مبتلا به سکته را با 79 درصد دقت شناسایی کند. شاید این فناوری بتواند میزان دقت آزمایش هایی را که در حال حاضر در بخش مراقبت های ویژه انجام می شوند، افزایش دهد و نتایج را زودتر آماده کند.

پروفسور شارون هانگ (Sharon Huang)، استاد دانشگاه پنسیلوانیا و از پژوهشگران این پروژه گفت: این یکی از نخستین پژوهش هایی است که به هوش مصنوعی امکان می دهد تا به تشخیص سکته در بخش مراقبت های ویژه کمک کند. به دست آوردن داده های مربوط به چهره می تواند کار ما را تقویت کند و آن را برای کاربرد بالینی در جهان واقعی، کارآمد سازد. شاید این فناوری نهایتا بتواند امکان ارزیابی های شخصی را نیز فراهم کند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "اپلیکیشنی که سکته را تشخیص می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپلیکیشنی که سکته را تشخیص می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید