دفترچه تأمین اجتماعی دیگر احتیاج به تمدید ندارد

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، تا زمانی که فردی حق بیمه را هر ماه پرداخت می نماید دیگر لازم نیست برای تمدید دفترچه درمانی خود به کارگزاری ها مراجعه کند و دفترچه او اعتبار دارد.

دفترچه تأمین اجتماعی دیگر احتیاج به تمدید ندارد

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از 24 با شیوع ویروس کرونا و برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی، سازمان تأمین اجتماعی از همان ابتدا بیان کرد که دفترچه های درمانی این سازمان تا انتها اردیبهشت ماه دارای اعتبار است.

اما در انتها اردیبهشت ماه بیمه شدگان مجدد برای تمدید دفترچه های درمانی خود به کارگزاری ها مراجعه کردند و تأمین اجتماعی برای جلوگیری از تجمع بیمه شدگان در کارگزاری ها، یک کد دستوری را برای استعلام و اعتبار دفترچه های درمانی بیان کرد.

حال بیمه شدگان تأمین اجتماعی با وارد کردن کد دستوری *4*1420*1*2# از طریق تلفن همراهشان می توانند از شرایط اعتبار دفترچه های درمانی خود آگاه شوند.

تا زمانی که فردی حق بیمه را هر ماه پرداخت می نماید دیگر لازم نیست برای تمدید دفترچه های درمانی به کارگزاری ها مراجعه کند و دفترچه های درمانی تا زمانی که حق بیمه پرداخت می گردد، اعتبار دارند و بیمه شدگان با زدن این کد دستوری از شرایط اعتبار دفترچه های درمانی خود با خبر می شوند.

بیمه شدگان فقط زمانی که کاغذ دفترچه های درمانی شان تمام شد باید برای دریافت دفترچه جدید اقدام نمایند و تا زمانی که دفترچه ها کاغذ دارد و حق بیمه پرداخت می گردد، دفترچه های درمانی اعتبار دارند.

منبع: اقتصادنیوز

به "دفترچه تأمین اجتماعی دیگر احتیاج به تمدید ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دفترچه تأمین اجتماعی دیگر احتیاج به تمدید ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید