روش هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، کارشناسان تغذیه معتقدند استفاده از انواع ویتامین ها در افزایش و تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری ها از جمله ویروس کرونا بسیار موثر است.

روش هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک از وبلاگ آوای چکاوک، تقویت سیستم ایمنی بدن شما را از ابتلا به بسکمک از بیماری های واگیر و غیر واگیر حفظ می کند بنابراین بین عملکرد سیستم ایمنی بدن شما با نوع تغذیه و سلامت غذایی تان رابطه مستقیم دارد. هجوم انواع بیماری ها به بدن به دلیل ضعف سیستم ایمنی بوده و علت عمده این ضعف، نداشتن برنامه غذایی مناسب و عادات غذایی غلط و دریافت نکردن واحد های ضروری و به اندازه مثل ویتامین، پروتئین و سایر موادمورد نیاز برای سلامتی است.

اگر شما هم برای انجام هر کاری و یا به هنگام روبرو با کوچکترین مسئله ای دچار استرس و نگرانی می شوید، بهتر است راه های درمانی پیشنهادی روانشناسان را در پیش بگیرید تا سیستم ایمنی بدن خود را با مسائل متعدد روبرو نکنید.

کارشناسان معتقدند عواملی مثل ترک سیگار و سایر محصولات دخانی، عدم استعمال الکل، شستشوی مرتب دست ها و اهمیت دادن به تمیزی و پاکیزگی محیط اطراف نقش مهمی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارند.

توجه به غذای مورد استفاده و همچنین مصرف دارو هایی که پزشک در زمان ابتلا به هر نوع بیماری برای ما تجویز می کند در بازیابی سلامت و همچنین تفویت سیستم ایمنی بدن تاقیر قابل تاملی دارد.

با بالا رفتن سن و تغییر شرایط جسمانی بدن به طور معمول ضعیف تر و حساس تر می شود و ملاحظات و پرهیز های غذایی بیشتری را می طلبد.

برای حفظ روحیه خود تلاش کنید و فراموش نکنید که حفظ شادابی و نشاط روح، جزو عوامل اصلی حفظ سلامت جسمی شما به شمار می رود.

شیرینی، کام سیستم ایمنی بدن شما را تلخ می کند

محمدتقی انوشه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت : اضطراب و استرس دو عامل اصلی ضعف سیستم ایمنی بدن به شمار می فرایند و در صورت استمرار رفتار های پر استرس و همچنین ورود عوامل خارجی به بدن، سیستم ایمنی بدن بدن مختل شده و عملکرد خوب و رضایت بخشی نخواهد داشت.

وی اضافه کرد: دریافت ناکافی غذا و داشتن انتخاب های غذایی غلط نیز از دیگر عوامل ضعف سیستم ایمنی بدن محسوب می شوند و مهمترین راه حفظ سلامت و تقویت سیستم ایمنی بدن پس از دور ماندن از استرس و مدیریت عوامل ایجاد کننده اضطراب توجه به بحث تغذیه است.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی ادامه داد: استفاده بیش از حد از انواع غذا های چرب و فست فود و همچنین استفاده مکرر از غذا های سرخ شده و سوخاری نیز به ضعف سیستم ایمنی بدن منجر می شود.

انوشه بیان نمود: داشتن رژیم غذایی نامناسب مثل استفاده از انواع غذا های کنسروی، فرآوری شده و نیمه آماده ای که به صورت شرکتی به فروش می رسند، علاوه بر مسائل متعدد گوارشی که برای بدن فرد مصرف کننده ایجاد می کنند، سیستم ایمنی بدن او را نیز با ضعف روبرو می کنند.

انوشه شرح داد: استفاده زیاد از شیرینی ها و همچنین مصرف غیر عادی انواع شکلات هم نقش قابل تاملی در کاهش و ضعف سیستم ایمنی بدن ایفا خواهد کرد و فرد را با ابتلا به بیماری های مختلف روبرو می کنند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی تاکید کرد: دریافت نامناسب و نامتعادل انواع واحد های غذایی مثل میوه، سبزی و پروتئین از عوامل مهم ضعف سیستم ایمنی بدن به شمار می فرایند.

انوشه بیان نمود: کمبود موادی، چون روی، سلنیوم و قند ناکافی و سالم برای بدن، ضعف سیستم ایمنی را به دنبال داشته و اصلاح سبک زندگی و داشتن رژیم غذایی مناسب به برطرف این معضل، کمک قابل توجهی محسوب می شود.

او اضافه کرد: بی خوابی و نداشتن استراحت کافی نیز منجر به کاهش میزان ایمنی بدن و در نتیجه احساس ضعف و بروز انواع بیماری ها می شود. در شرایط فعلی که بیماری کرونا در سطح جهان شیوع پیدا کرده است، با داشتن خواب و استراحت کافی و اصلاح عادات غذایی می توان سیستم ایمنی بدن را تقویت کرد.

انوشه یادآوری کرد: داشتن فعالیت بدنی مناسب و حرکات ورزشی ساده مثل یک پیاده روی مستمر هم در برطرف کردن ضعف سیستم ایمنی بدن تاثیر بسکمک دارد. مصرف انواع سبزیجات و میوه در رن های مختلف و همچنین گنجاندن مصرف ماهی در برنامه غذایی روزانه هم به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

ضرورت تامین کالری مورد نیاز بدن با مواد غذایی سالم

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی گفت: اگر بدن هر فردی در طول روز به طور استاندارد به دریافت 2000 کالری نیازمند باشد، نحوه تامین این حجم از کالری با مواد غذایی مفید و مغذی و سالم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. گنجاندن حبوبات، غلات سبوس دار و میوه و سبزی کافی در رژیم غذایی جزو اصول غذایی مهم و صحیح است.

انوشه با اشاره به ضرورت اطمینان از سلامت مواد غذایی مورد استفاده افراد شرح داد: در حال حاضر تبلیغات گسترد ه ای برای برخی از محصولات با عنوان تقویت کننده سیستم ایمنی بدن انجام می شود، اما از نظر پزشکان و متخصصان بهترین مواد تامین کننده سلامت بدن، مواد غذایی طبیعی و سالم است و افراد نباید به این نوع تبلیغات توجه کنند.

منبع: جام جم آنلاین

به "روش هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش هایی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید