عرضه اولیه جدید بورسی تا 10 روز آینده

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، خبرنگاران- مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس با اشاره به اینکه سه شرکت بوعلی، اروند و بندر امام آماده ورود به بورس هستند، گفت: قیمت گذاری بوعلی اجرا شده و در بورس پذیرش و نماد آن درج شده و اکنون منتظر عرضه از سوی بورس هستیم که به زودی تا دو هفته آینده این عرضه صورت خواهد پذیرفت.

عرضه اولیه جدید بورسی تا 10 روز آینده

به گزارش وبلاگ آوای چکاوک، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس از عرضه بوعلی طی 10 روز آینده اطلاع داد. با اشاره به اینکه سه شرکت بوعلی، اروند و بندر امام آماده ورود به بورس هستند، گفت: قیمت گذاری بوعلی اجرا شده و در بورس پذیرش و نماد آن درج شده و اکنون منتظر عرضه از سوی بورس هستیم که به زودی تا دو هفته آینده این عرضه صورت خواهد پذیرفت.وی با اشاره به اینکه در مرحله اول 12 درصد از سهام بوعلی برای عموم عرضه می گردد و 3 درصد از این سهام هم به صندوق های سرمایه گذاری تعلق می گیرد، اضافه کرد: در نظر داریم در صورت شرایط مناسب بازار 3 درصد دیگر را هم ظرف دو ماه بعد از عرضه اولیه عرضه کنیم.

وی بوعلی را از شرکت های عظیم پتروشیمی دانست که حدود یک چهارم پتروشیمی نوری دانست. ربیعی با اشاره به اینکه اروند نیز پذیرش شده و به احتمال زیاد طی همین هفته قیمت عرضه آن در هلدینگ تصویب می گردد، ادامه داد: به فاصله دو تا سه هفته بعد از بوعلی 12 درصد از سهام اروند نیز عرضه خواهد شد. به گفته وی، پتروشیمی اروند غول پی وی سی کشور و منطقه است. بوعلی آماده عرضه؛ ایلام در آستانه افتتاح

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس در ادامه با اشاره به اینکه پروژه بندر امام به دلیل عظیمی احتیاج به زمان بیشتری داشت، پیش بینی کرد :به احتمال زیاد حل مسائل متعدد این شرکت برای ورود به بورس تا سرانجام سال به طول می انجامد و به همین دلیل ممکن است عرضه آن در فروردین و اردیبهشت سال بعد صورت بگیرد.جعفر ربیعی در پاسخ به سوال خبرنگار ما درباره واحد شیرین سازی نفتای بوعلی گفت: این واحد تا به امروز 97 درصد پیشرفت داشته و شاید زودتر از عرضه بوعلی در بورس، به بهره برداری برسد.وی همچنین درباره بازسازی واحد پارازایلین این شرکت توضیح داد: زمان پروژه بازسازی قسمت آسیب دیده بوعلی 2 سال و نیم برآورد شده که یک سال آن تا به امروز طی شده است. بنابراین یک سال و نیم دیگر دوباره شاهد فراوری پارازایلین در پتروشیمی بوعلی هستیم که در آن صورت سهام این شرکت ارزش اضافه کرده دوباره ای در بورس شاهد خواهد بود.افتتاح ایلام

مدیرعامل پترول نیز از افتتاح پتروشیمی ایلام طی چند روز آینده اطلاع داد. رسول اشرف زاده با اشاره به اینکه آخرین مراحل راه اندازی ایلام در دست اقدام است، گفت: شمارش معکوس برای بهره برداری از این طرح آغاز شده است.وی درباره زمان افتتاح طرح سولفات پتاسیم 40 هزار تنی ارومیه با اشاره به اینکه نگاه به این طرح براساس ارزش سازی است نه ظرفیت سازی گفت: این طرح به بهره برداری رسیده و منتظر افتتاح آن هستیم.وی همچنین از پیشرفت 50 درصد پتروشیمی صدف اطلاع داد و گفت: تجهیزات این پتروشیمی تا سرانجام سال 1400 نصب خواهد شد و در سه ماه اول سال 1401 شاهد افتتاح آن خواهیم بود.مدیرعامل پترول با اشاره به اینکه دو طرح لردگان و ایلام سال ها متوقف بودند و اکنون در مدار فراوری و سوددهی قرار گرفته اند، اضافه کرد: با توجه به اینکه سرمایه گذاری روی این طرح ها تمام شده است، از این پس شاهد رشد ارزش این شرکت ها و تاثیرگذاری آنها در پترول خواهیم بود.وی درباره بازارگردانی سهام شرکت های زیرمجموعه هلدینگ خلیج فارس از جمله پترول و لردگان گفت: بازارگردان ما براساس تعهدی که به سازمان بورس داده کار خود را به نحو مطلوب انجام می دهد؛ اما این به آن معنی نیست که هرگاه قیمت سهام افت کرد آن را جمع آوری کند، بلکه وظیفه این بازارگردان متعادل کردن شرایط سهام است.وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ارزش سهام بعضی از شرکت های زیرمجموعه فارس پایین تر از ارزش واقعی آنهاست، گفت: در بلندمدت شاهد افزایش واقعی قیمت سهام این شرکت ها خواهیم بود. وی توضیح داد: سودآوری لردگان پس از افتتاح رسمی آن برای 5 سال آینده ترسیم شده است و سهام این شرکت از جمله سهام بنیادی محسوب می گردد.

منبع: دنیای اقتصاد

منبع: شفقنا اقتصادی

به "عرضه اولیه جدید بورسی تا 10 روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه اولیه جدید بورسی تا 10 روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید